Pepeljevac
Joševa
Spartak 1924
Novi triler na Riversajdu

Igrači Tešnjara odigrali su još jednu ludu utakmicu na svom stadionu, poigravajući se sa već prilično tankim živcima svojih navijača. Ponovo je Tešnjar bio na ivici poraza, u izgubljenoj situaciji posle prvog poluvremena, ali je četa Boška Milovanovića ponovo uspela da se izvuče i ostane neporažena na Riversajdu. Doduše ovoga puta je izostao potpuni preokret, ali posle katastrofalnog prvog poluvremena i osvojeni bod je veliki. Tešnjar -Tulari 3:3.

Tešnjar je dobro otvorio utakmicu i već u 4. minutu poveo sjajnim pogotkom Nenada Milosavljevića koji je posle idealnog centaršuta Selakovića loptu glavom zakucao u mrežu. Činilo se da ce posle toga "gradjani" lako doći do pobede, ali onda sledi neobjašnjivo bledo izdanje do kraja poluvremena koje je rezultiralo sa čak 3 gola gostiju u 18, 25. i 45. minutu.

U nastavku kao da je izašla neka druga ekipa na teren. Tešnjar borben, agresivan i veoma opasan po gol gostiju iz Tulara. Šanse se redjaju kao na traci Milosavljević, Zdravković, Starčević... ali lopta neće u gol. Konačno u 64. minutu penal za Tešnjar nakon igranja rukom u šesnaestercu jednog od igrača Tulara. Siguran izvodjač bio je Rafailović, koji vraća nadu u preokret. 2:3
Samo 4 minuta kasnije Tešnjar stiže do izjednačenja. Jednu loptu koja pada u srce šesnaesterca volej udarcem pod prečku smešta rezervista Vukosavljević 3:3 i velika radost danas brojnih navijača Tešnjara. Bilo je dovoljno vremena za potpuni preokret i pobedu ali nakon ovog gola malo je bilo mogućnosti za igru jer su se gosti trudili svim silama da kradu vreme, služeći se nepotrebnim izležavanjem po terenu i beskrajnim raspravama sa sudijom, tako da je na kraju ostalo Tešnjar-Tulari 3:3. Narednog vikenda na programu je "el klasiko" valjevskih malih terena, gradski derbi na Senjaku izmedju Tešnjara i ZSK-a.

Tešnjar: Milanović, Aleksić (Kušaković), Selaković, Jakovljević (Vukosavljević), Tadić, Rafailović, Starčević, Zdravković, Milosavljević, Vasiljević, Krstić