Bukovik
Rtanj

Kablovi deklasirali Rudar iz Bora 9:0

03.10.2014 Dragan Popaz

Fudbaleri Kablova iz Zaječara deklasirali su tim Rudara iz Bora 9:0 (4:0), u 7. kolu Zone „Istok“ pred domaćim navijačima. Jovanović petostruki strelac.

Borski Rudar je petnaest minuta na terenu bio ravnopravan rival Zaječarcima dok Konić nije savladao gostujućeg čuvara mreže Milanovića 1:0 , a dva minuta kasnije isti igrač udvostručuje prednost domaćina. U 33. minutu Jovanović postiže treći  gol za svoju ekipu, a pet minuta pred odlaska na odmor Konić svojim trećim golom, a četvrtim ekipnim svom timu donosi ubedljivu prednost 4:0.

U nastavku susreta ekipa Kablova je dominirala na terenu. Igra Rudara iz Bora bila je ispod svakog proseka za tu ekipu koja je pružala i bolje partije. Domaći navalni igrač Jovanović u nastavku susreta postiže još tri gola, u 57., 65 i 77. minutu za ubedljivih 7:0. U 85. minutu Cokić se upisuje u listu strelaca, a tačku na utakmicu Kablovi – Rudar stavlja Jovanović svojim petim, a ekipnim devetim golom na utakmici.

Tim Kablova nakon odigranog 7. kola je na prvom mestu na tabeli sa osamnaest bodova tri više u odnosu na tim Napretka i Dunava iz Prahova.

Glavni arbitar Ivan Ristić korektno je vodio susret, pokazavši samo jednu javnu opomenu gostujućem igraču Kolaru.

Ekipa Kablova ovog vikenda u 8. kolu gostuje timu Pukovca u istoimenom mestu. Utakmica počinje u 15.30 minuta, u nedelju na stadionu u Pukovcu.

Fudbal Fudbal Zona "Istok" Kablovi Rudar (B)