Dunav
Pepeljevac
Majdanpek
Borani bolji u derbiju od Paraćinaca

Borski „crno-beli“ još jednom pokazali da su najbolji kada je najpotrebnije. Sa igračem manje na terenu, ali sa golom više u protivničkoj mreži, savladali su u derbiju Pomoravsko-Timočke zone ekipu „Jedinstva“ iz Paraćina na domaćem terenu, u 5.kolo ligaškog takmičenja.

Boranima je bod u Prahovu bio potsreh da danas odigraju utakmicu na visokom nivou. Početno ispitivanje snaga obeju ekipa trajalo je sve do 17.minuta kada je Krstić propustio veliku priliku da domaći tim dovede u vođstvo. Mreža Petrovića iz Paraćina ostala je netaknuta.

Na poluvreme treneri dva tima imali su šta da kažu svojim pulenima.

U nastavku igre tim Rajka Mitića napadao je, a gosti se branili, vrebajući priliku za postizanje gola iz brzog kontra napada. Kada su svi pomislili da će po pravom jesenjem prohladnom vremenu otići kući nevidevši pogodak na stadionu kraj „pirita“ Saša Jovanović postarao se da celi stadion proključa postigavši važan pogodak za svoj tim u derbiju sa Paraćincima dva minuta pred kraj susreta 1:0.

Ne tako odlični arbitar Mladen Veljković u sudijskoj nadoknadi vremena pokazao je Krstiću drugi žuti karton na utakmici i put u svlačionici. Nakon Krstića put ka „tunelu“ nastavio je i sportski direktor Borana Dejan Stanković. Domaćin je poslednjih par minuta odigrao sa igračem manje na terenu. Izvojevana pobeda Borana i dobri rezultati u kontinuitetu nakon Resavice „crno-bele“ odveo je na deobu četvrtog mesta na ligaškoj tabeli.

Nekadašnjem Prvoligašu iz Bora i finalisti KUP-a sledeće nedelje sledi teško gostovanje u Lubnici lideru na tabili zonaškog takmičenja ekipi „Radničkog“.