OFK Beograd
Inđija

Pobeda i remi protiv Rada na startu

19.08.2018 mojacrvenazvezda.net

Ovog vikenda odigrane su utakmice prvog kola liga za mlađe selekcije. Omladinci i kadeti Crvene zvezde na domaćem terenu odmerili su snage sa ekipom Rada. Dečaci rođeni 2001. godine remizirali su rezultatom 2:2, dok su kadeti pobedili sa 3:0.

Iako su crveno-beli omladinci igrali ofanzivnije i stvarali više šansi, posebno u drugom poluvremenu, na meču su viđena po dva gola na obe strane. Trener Bratislav Živković nakon utakmice istakao je da rezultat realno opisuje stanje na terenu u toku utakmice.

– Nismo odigrali utakmicu kako smo želeli, pravili smo greške u fazi defanzive i to se vidi po rezultatu. U drugom poluvremenu smo bili odlučniji, više smo napadali, ali moramo i to mnogo bolje da radimo u nastavku prvenstva. Već u sredu imaćemo priliku za popravni u Subotici – rekao je Živković.

Omladinci: Crvena zvezda – Rad 2:2 (1:2)

Teren: Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: Burmaz u 30’ i Stajić u 64’ (FK Crvena zvezda) i Grubišić u 25’ i Stojanović u 45’ (FK Rad). Žuti kartoni :  Stajić u 45’, Milikić u 56’, Stojančić u 66’ (FK Crvena zvezda) i Savić u 61’ i Djorić u 89’ (FK Rad).

FK Crvena zvezda : Krstović, Milisavljević, Stajić, Adžibaba (od 45’ Stojančić), Savić, Milikić, Velikić (od 68’ Dedijer), Stojanović (od 61’ Ajdinović), Kupusović (od 52’ Djorđević), Jočić, Burmaz.

FK Rad: Lekić, Rajković, Radojčić, Djorić, Čanić,Savić, Aleksić (od 84’ Vujović), Grubišić, Čumić, Dejanović (od 72’ Vulović), Stojanović.

Posle svih pet pobeda, koliko su naši kadeti zabeležili na utakmicama u pripremnom period, dečaci predvođeni Slavoljubom Djorđevićem ostvarili su trijumf i u premijernom meču u sezoni. Naši kadeti su, uz sigurnu igru u odbrani, prikazali šta sve umeju da urade u fazi napada. Svi prisutni na pomoćnom terenu iza juga Marakane mogli su da uživaju u mnoštvu atraktivnih poteza, izglednih prilika, uz tri pogotk

Kadeti: Crvena zvezda – Rad 3:0 (1:0)

Teren: Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“. Sudija: Vasiljević Miloš. Strelci: Lukić u 17’, Babić u 56’ i Pantović u 88’. Žuti kartoni :  Radojčić u 33’ i Maksimović u 81’ (FK Rad).

FK Crvena zvezda : Ćopić, Maksimovć, Prijović, Matić, Lukić, Pisar, Njamculović (od 60’ Mitrović), Ilić (od 51’ Vasiljević), Babić (od 67’ Pantović), Eleven (od 68’ Piplica), Radulović (od 46’ Djuričković).

FK Rad: Nešić, Crvenković(od 52’ Gukić), Djorđević (od 68’ Jevtić), Ćorović, Dobrijević (od 33’ Milišić), Mirković, Radojčić (od 60’ Tokalić), Vasiljević, Mladenović, Deljanin, Dragović.