Ranilović
Žabare

Jasenica rutinski sa Slogom

16.04.2017 Nikola Zagorica

U 17. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Jasenice savladali su ekipu Sloge iz Zagorice rezultatom 5:1. U meču sa dosta prilika i golova, utisak je da su domaći potpuno zasluženo osvojili bodove. U 11. minutu Č.Petrović je u sudaru sa golmanom domaćih M.Jelesijevićem izvukao deblji kraj, pa je morao da napusti igru. To nije omelo gostujuće fudbalere da postignu vodeći pogodak. V.Petrović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i poslao loptu u donji desni ugao golmana domaćih. Samo dva minuta kasnije domaći su izjednačili preko Mandića, koji se najboje snašao u šesnaestercu Sloge i sa 5-6 metara savladao N.Jelesijevića. Do kraja poluvremena fudbaleri Jasenice postigli su još dva gola. Najpre Ratinac  sa 10-ak metara, a zatim  i Lukić (sa skoro iste razdaljine) savladali su golmana gostiju, koji se u finišu prvog dela povredio.

Drugo poluvreme proteklo je u još većoj dominaciji fudbalera Jasenice. Banković je u 53. minutu iskoristio grešku odbrane gostiju i rutinski savladao novog čuvara mreže gostiju Mijovića. Domaći su do gola mogli u 60. i 66.minutu, ali se u oba navrata istakao golman gostiju. Najpre je odbranio udarac Radosavljevića sa 10 metara, a potom i Lukića sa  2 metra. U 70. miutu Banković je još jednom pobegao svojim čuvarima i postigao svoj drugi gol. Najbliži golu u drugom delu igre gosti su bili u 88. minutu, Dimitrijević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a M.Jelesijević dobrom interevencijom sačuvao svoj gol.

Jasenica (Božurnja) - Sloga (Zagorica) 5:1

Igralište u Božurnji. Gledalaca oko 60. Delegat: Dobrica Radojević (Žabare). Sudija: Zoran Nikolić (Ovsište), pomoćnici: Nemanja i Nikola Popović (Natalinci). Strelci: Mandić u 17. minutu, Ratinac u 34. Lukić u 39. Banković u 53. i 70. minutu za Jasenicu, a V.Petrović u 15. minutu za Slogu.

Jasenica: M.Jelesijević, Ćolić, Matić (od 46. Rakić), Despotović, Vesić, Mandić, Banković, Radovanović, Ratinac, Vujičić (od 46. Radosavljević), Lukić (od 60. Marković).

Sloga: N.Jelesijević (od 40. N.Jovanović), Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, MIjović, J.Petrović, Lekić, Č.Petrović (od 11. Milovanović), V.Petrović, Popović (od 63. Ž.Jovanović).