Čukarički
Rad
Rad
JSL: Mladost(L) - Crvena Zvezda 1:1

Poslednja jesenja utakmica na lučanskom stadionu bila je od posebne važnosti za oba rivala.Mladost je želela da ostavi dobar utisak protiv Beograđana a gostima se trijumf nametao kao imperativ,budući da je večiti rival i lider superligaškog karavana imao bodovnu prednost.“Crveno-beli“ su važili za apsolutnog favorita i došli su u Lučane sa samo jednim ciljem – osvajanje tri boda.Posao je donekle bio olakšan,jer za „plavo-bele“ nije mogao nastupiti Frajdej čime je navalni red znatno oslabljen.Ali,nisu ni ranijih sezona,na terenu Mladosti,prvotimci Zvezde lako dolazili do bodova,pa je doza opreza bila prisutna.

Od prvog zvižduka Roberta Kiša Čepegija,bilo je jasno da će gosti diktirati tempo.Agresivniji pristup Zvezdi donosi priliku već u 7.mnutu,no lob Lazovića sa ivice kaznenog prostora biva „mlak“ i Krznarić spašava gol.Tri minuta kasnije Mladost kreira vrlo dobar kontranapad preko Milosavljevića.Vezista Lučanaca ulazi u šesnaesterac,tuče iskosa sa desne strane,desetak metara od gola ali Rajković zaustavlja udarac.Zatim se „bubamara“ odbija do Adamovića,međutim njegov udarac završava u naručju golmana.U sledećem napadu šansa za Pečnika.Dobro je prošao po sredini šutirao sa distance,Krznarić bio na mestu.Pomenuta prilika bila je uvod u ono što će uslediti na isteku 16.minuta,jer je tada Zvezdin Slovenac pogodio metu!Sa 22-23 metra,uputio je oštar udarac u donji desni ugao domaćeg gola.Krznarić se izvio ali je „žabica“ Pečnika bila hirurški precizna i spasa nije bilo.Gosti vode,0-1!Nije se Lalatovićev tim zadovoljio ranim vođstvom,već je nastavio u istom ritmu.Dobru priliku beležimo u 20.minutu.Lazović je bio u centru pažnje ali nije materijalizovao dobar pas Gavrića.Sve se odigralo desetak metara od Krznarića koji nije intervenisao budući da Lazović nije pogodio okvir gola.Tek nakon pola časa igre domaćin se postepeno oslobađao pritiska i nešto duže držao loptu u svom posedu.Koliko je defanzivna linija,na čelu sa odličnim Milunovićem,bila u epicentru događanja i delovala dosta dobro,toliko su vezni i navalni red bili „odsečeni“,bez konkretnijih akcija.Desetak minuta u finišu prvog dela protekli su u mirnijem tonu a monotoniju je mogao da prekine Lazović,možda i da reši dileme oko pobednika,jer bi 0-2 bila teško dostižna prednost.U poslednjim trenucima prvog dela našao se ispred Krznarića ali požrtvovani i pouzdani golman Mladosti iz tog duela izlazi kao pobednik i ostavlja svoj tim u „kakvoj-takvoj“ nadi da može izbeći poraz.

Start nastavka nalik startu meča.Beograđani imaju kontrolu igre i više prete.U 57.minutu Mijailovića su milimetri delili od gola ali je stativa bila saveznik Mladosti.Odbitak u gol nije pretvorio strelac,do tada,jedinog gola.Dva minuta kasnije šansa za Lazovića.Uhvatio je volej sa desetak metara,lopta odlazi preko gola.I ako su imali igru,prednost,kontrolu meča,“crveno-beli“ su želeli dupliranje prednosti čime bi se otklonila svaka sumnja u konačan ishod.S' toga ne čudi što se igra,uglavnom,odvijala na polovini Lučanaca.Ipak,iskusni trener domaćih osetio je trenutak za promenu u svom sastavu.Ta promena u 62.minutu direktno će uticati na konačan ishod.Šansu je dobio izdanak domaće fudbalske škole Gradimir Grujičić,po vokaciji špic igrač.Na startu drugog poluvremena ušao je i Saša Jovanović,umesto Pešića.Upravo je ovaj dvojac doneo gol vredan boda!

Ništa nije nagoveštavalo da bi trijumf Zvezde mogao biti ugrožen na bilo koji način.Delovalo je da će meč biti odlučen golom iz 16.minuta,no desilo se nešto što je retko ko na stadionu očekivao.Mladost stiže do izjednačenja minut pre isteka regularnog toka.Grujičić je bio u posedu lopte na centru igrališta i sa tog mesta uputio maestralan pas ka Jovanoviću,kroz odbranu Beograđana,kojim ga je izbacio ispred Rajkovića.Kolosalnu priliku Jovanović koristi,matira Rajkovića sa desetak metara i poravnava na 1-1!Vremena za novu promenu nije bilo,uprkos dodatnih 4 minuta.Nisu gosti uspeli da priprete u tako kratkom roku i morali su se zadovoljiti samo bodom,koji ne predstavlja ostvarenje zacrtanog,imajući u vidu tok meča i dešavanja na terenu.Sa druge strane,Mladost se pokazala kao izuzetno disciplinovan sastav,kadar da parira bilo kome.Posebno je,kod domaćih,razvijen takmičarski momenat,jer Mladost ume da odigra na rezultat i taktički je jedan od pismenijih klubova najelitnijeg domaćeg takmičenja.Osvojeni bod protiv renomiranog protivnika zadovoljio je čelnike kluba i zaokružio vrlo dobru jesenju polusezonu.