Optičari poklekli na Dorćolu

Arhivski snimak - foto: H.D.Vujanović

Dočekasmo i nastavak prvenstva u trećem rangu, a čast da ga otvore pripala je ekipama GSP Polet Dorćol i Teleoptik. Lepo vreme izmamilo je na stadion kraj Dunava solidan broj gledalaca, a akteri su prikazali dopadljiv fudbal. Igrao se 4. minut kada su domaći napravili smišljenu akciju, Jovanović je na pas Spasića šutirao iz blizine pravo u golmana. Dva minuta kasnije Radulović je bio spretniji i doveo Saobraćajce u vođstvo.

Period igre posle gola protekao je u međusobno borbenoj igri, bez izglednih prilika sve do 27. minuta kada je posle duplog pasa sa Lekićem, Đorđe Petrović šutirao pored gola domaćih sa 13-14 metara. Nedugo zatim Borović sa desetak metara šutira pravo u golmana GSO-a Marića. Poslednju zrelu priliku u prvom delu nije realizovao špic domaćih Nikolić, njegov udarac glavom sa 7-8 metara odbranio je Mihajlović. Mogao je doduše u 45. minutu Stojanović nespretnom intervencijom loptu da pošalje u sopstvenu mrežu, ali ga je u tome spasla stativa, pa je domaćin na odmor ipak otišao sa minimalnom prednošću.

Gosti u nastavku dominiraju, u 59. minutu veoma zrelu šansu propušta Knežević na asistenciju Lekića, još jednom se odbranom istakao Marić. Teleoptik preko Lekića postiže pogodak u 65. minutu, ali ga je sudija opravdano poništio zbog prethodnog igranja rukom. Potom je rezervista Adamović driblingom sam sebi otvorio prostror za šut u 74. minutu, bio je zamalo neprecizan, lopta je prohujala nekih pola metra od stative Dorćolaca. Upornost Zemunaca se nije isplatila, tri boda su nenadano ostala u Donjem gradu. Sledeće subote od 11 sati Saobraćajci igraju ponovo kraj Nebojša kule, a u goste im stiže surčinsko Jedinstvo, dok Teleoptik u istom terminu u svom Zemunelu dočekuje Brodarac.

GSP POLET DORĆOL - TELEOPTIK 1:0 (1:0)

STADION: FK GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Tatomirović Slobodan. STRELAC: Radulović 6.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTONI: Nikolić, Spasić, Tošić i Đorđević (GSP Polet Dorćol), Cvetojević, Adamović i Isailović (Teleoptik).

GSP POLET DORĆOL: Marić, Tošić, Stojanović, Lakić, Jovanović, Nikolić (Dimić), Spasić, Marušić (Spasojević), Đorđević (Hiti), Radulović, Daraboš.

TELEOPTIK: Mihajlović, Trivić (U.Petrović), Đorđević, Stanković, Radojević, Borović (Isailović), Lekić, Đ.Petrović (Čermelj), Knežević (Simović), Cvetojević, Miladinović (Adamović).