Partizan
Derby 2015
RFK Novi Sad 1921
Milijaševi puleni ne blistaju, ali pobeđuju

Zvezdini omladinci pod dirigentskom palicom Nenada Milijaša ne blistaju ove jeseni u prvenstvu, razvučeni između domaćeg takmičenja i učešća u Ligi šampiona. Pred gostovanje u Bernu, danas imaju obaveze na domaćoj sceni, a u goste im je stigao stari rival Vojvodina.

Duel su mnogo bolje otvorili domaći igrači, posle propuštenih stopostotnih prilika od strane Markočevića i Vidojevića, do pogotka su stigli u 15. minutu, a strelac je bio visoki half Milosavljević. To je bio jedini pogodak u prvom periodu, mada je domaći tim propustio da na odmor ode i sa većom prednošću, samo da je Vukojević u dva navrata bio precizniji iz idealnih pozicija.

Tek što se krenulo u nastavku Novosađani stižu do izjednačenja, Jovanović je u 48. minutu iz slobodnog udarca sa 18 metara "ubio pauka". Vrlo brzo beogradski crveno-beli vraćaju rezultatsku prednost, posle par prethodno neiskorišćenih šansi Vukojević je najzad pogodio metu u 50. minutu, udarcem glavom sa 7-8 metara.

Rezultatski egal uspostavljen je ponovo u 73. minutu, grešku u dodavanju Fala iskoristio je Jovanović i postigao još jedan pogodak za Novosađane. Domaći potom sve karte bacaju na napad, a treći gol postižu posle katastrofalne greške gostujućeg golmana u 83. minutu, kada je loptu u noge predao Bubnju, a ovaj taj poklon oberučke prihvatio. Dva minuta potom Vukojević sa 18 metara pogađa stativu i propušta da svom timu obezbedi lagodniju završnicu.
"Nategli" su nekao Beograđani pobedu, ali igra ne hrabri pred evropske izazove i utakmicu sa Jang Bojsom u utorak. U narednom 15. kolu Beograđani gostuju ekipi Spartaka u Subotici, dok Vojvodina dočekuje ubsko Jedinstvo.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 3:2 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Hrutka Marko. STRELCI: Milosavljević 15, Vukojević 50. i Bubanj 83.min (C.Zvezda), Jovanović 48. i 73.min (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Miranović, Fal, Radujko i Draškić (C.Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Draškić, Milosavljević, Vidojević, Vukojević, Cvetković (Krivokapić), Gojkov (Tegeltija), Markočević (Radujko), Avdić (Bubanj), Miranović (Lečić), Petrović, Fal.
VOJVODINA: Borak, Hromiš, Čutović, Pavić, Kostadinović (Nikolić), Butraković (Anđelković), Pivaš, Sukačev, Pavlović, Boškan, Jovanović.