5  Andrej Đurić
20'
16'
Grafičar sa dva igrača manje stigao do boda protiv Dobanovčana

Zbog obaveza sedmorice svojih igrača u omladinskoj reprezentaciji Srbije, Grafičar utakmicu 17. kola protiv dobanovačke Budućnosti igra sa dvadesetak dana zakašnjenja. U sastavu domaćih je 16 bonus igrača, od toga 9 u prvoj postavi, na debiju trenera Marka Neđića koji je u mlađim kategorijama Zvezde sve ove igrače iznedrio.

Obe ekipe na otvaranju igraju oprezno, sa pojačanim odbranama. Igrao se 9. minut kada se iznenada Vidić našao u prilici da savlada gostujućeg golmana, njegov šut sa desetak metara Gudžulić je zaustavio panterskom paradom.

Grafičar do vođstva dolazi u 18. minutu, Lazić je eksplodirao po desnoj strani i laserski tačno na drugoj stativi pronašao Jovana Mituljikića, a ovaj glavom loptu smestio u mrežu. Minut kasnije veliki hendikep za domaće, Đurić kao poslednji igrač odbrane pravi prekršaj i dobija direktan crveni karton.

Pri minimalnom vođstvu, a sa igračem manje domaća ekipa polako zauzima odbrambeni stav, sa Vidićem kao jedinim isturenim igračem. Gosti iz Dobanovaca u par navrata pokušavaju šutevima sa distance, a prednjači Arsić, da ugroze Ćopića, međutim on iz utakmice u utakmicu pokazuje da izrasta u vrhunskog golmana. Kardinalnu grešku u odbrani pravi Lazić minut pred odmor, pa je golman Ćopić morao da interveniše na 18 metara i obori protivničkog igrača, to je već drugi crveni karton za Grafičar.

Grafosi sa dva igrača manje ulaze u drugo poluvreme, znatno hendikepirani, ali spremni na krv i znoj ne bi li sačuvali vođstvo i prigrabili krucijalna tri boda. Izmenama i pomeranjem linija unutar tima trener Neđić pravi čvrst blok na 30 metara od gola Stankovića.

Nisu uspeli mladići Grafičara dugo da izdrže pritisak Dobanovčana, Ilić u 53, pa Markišić u 55. minutu na istovetan način, šutevima sa desetak metara preokreću rezultat.

Pribrali su se domaći, a u 66. minutu došli i do izjednačenja. Tek što je ušao u igru Golijanin je, nakon centaršuta Ibanjeza, iskoristio kardinalnu grešku golmana gostiju i sa par metara loptu ubacio u praznu mrežu. Domaći su u 80. minutu umalo mogli ponovo da povedu, Alhasan je uposlio Golijanina na 13-14 metara, ovaj šutira iz prve, ali pravo u naručje dobro postavljenog Gudžulića.

Utakmica je završena remijem zahvaljujući nadljudskim naporima igrača domaće ekipe da u drugom poluvremenu nadomeste manjak od dva igrača. Grafičar u ponedeljak dočekuje komšije sa Banjice u gradskom derbiju, a istog dana Budućnost ide u goste ekipi IMT-a.

RFK GRAFIČAR - BUDUĆNOST 2:2 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Cvetković Ivan. STRELCI: J.Mituljikić 18. i Golijanin 66.min (Grafičar), Ilić 53. i Markišić 55.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Golijanin i J.Mituljikić (Grafičar), Markišić, Stojanović, Arsić i Veselinović (Budućnost). CRVENI KARTONI: Đurić 19. i Ćopić 44.min (Grafičar).

RFK GRAFIČAR: Ćopić, Đurić, Radulović (Stanković), Vidić (Despotovski), N.Mituljikić, J.Mituljikić, Stajić, Stanković, Knežević (Alhasan), Lazić (Golijanin), Ibanjez (Petrović).

BUDUĆNOST: Gudžulić, Lainović (Lučić), Stojanović (Milić), Markišić (Milijašević), Arsić (Ninković), Ilić, Tripković, Veselinović, Janjić, Pajović, Marinković.