94  Milan Basrak
61'
61'
Dobanovci prijali Bačvanima

Budućnost se muči kod kuće ove sezone, ima po 3 pobede i nerešeno odigrane utakmice uz 2 poraza, dok OFK Bačka ima skor na gostujućem terenu od po 2 pobede i remija i 4 poraza. Gledajući statistiku u Dobanovcima su danas moguća sva tri znaka.

Do prve prilike za gol došlo se u 10. minutu, kada je Todorović izveo korner, a najviši u skoku bio Vještica, međutim loptu je poslao pravo u naručje dobro postavljenog domaćeg golmana Hermansa. Osim par sporadičnih šuteva na obe strane, u daljem toku utakmice nije viđeno ništa značajnije.

Brzonogi Ilić je zadavao najviše muke gostujućoj odbrani, a u najboljoj situaciji za postizanje pogotka se našao u 33. minutu, međutim bio je zamalo neprecizan. Posle samo dva minuta najveću priliku u dotadašnjem delu igre ima Marković,  ali njegov šut glavom sa 8 metara bravuroznom paradom zaustavlja kanadski golman u ekipi Budućnosti.

Krilo Budućnosti, Kodžić, je u 42. minutu protutnjao po boku i poslao povratnu na peterac, ali prvo Basrak, a potom i Arsić ne uspevaju pored Milojevića da ubace loptu u gol, jer je ovaj odreagovao poput hobotnice.

U 50. minutu opet deluje spona Kodžić-Basrak, napravili su smislenu akciju, ali Milojević ostaje nesavladiv na golu Bačke. Zatim je u 68. minutu Arsić sastavio sa golom Markišića, ponovo se istakao golman gostiju, ovaj put odbranivši nogom.

Neiskorišćene šanse su se domaćima obile o glavu u 82. minutu. Na povratnu loptu od strane Milenkovića, iz prve je odreagovao rezervista Radonjić i poslao je sa 12 metara pod prečku, za pobedu Bačke.

Budućnost narednog vikenda ima visinski ispit na Zlatiboru, dok u pitomu Bačku stiže Železničar iz Pančeva.

BUDUĆNOST - OFK BAČKA 0:1 (0:0)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Bikić Nikola. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Radonjić 82.min (OFK Bačka). ŽUTI KARTONI: Tripković i Šljivić (Budućnost), Vu.Bogdanović i Milenković (OFK Bačka).

BUDUĆNOST: Hermans, Lainović, Šljivić, Arsić, Ilić (Markišić), Ninković (Stojanović), Veselinović, Kodžić (Lekić), Janjić, Marinković, Basrak (Tripković).

OFK BAČKA: Milojević, Milenković (Mažić), Ve.Bogdanivić, Košanin, Kostić, Todorović, Karišić, Vu.Bogdanović (Radonjić), Levićanin (Ristovski), Vještica, Marković (Janković).