Niš
Spartak (Su)
Ribnica ugasila Zvezdu

Blokom do važne pobede - odbojkaši Ribnice u akciji

Za Ribnicu je duel sa Crvenom zvezdom, direktnim rivalom u borbi za opstanak, bio od ogromne važnosti. Blizu hiljadu gledalaca, među kojima i oko 200 stotine navijača Crvene zvezde napravili su dobar ambijent za meč koji je domaćin počeo bolje. Na tehničkom tajm autu Ribnica je vodila 12-9. Ipak, posle odmora Nejić i Dodić si kreirali preokret, "crveno-beli" su poveli 14-17 i sve je nagoveštavalo uzbudljivu završnicu prvog seta. Beograđani su imali veoma razigranog Milutina Nejića koji je već u prvom setu ostvario dvocifreni poen učinak i odveo svoj tim do 25-20 i vođstva od 1-0 u meču.

U drugom setu gledali smo izjednačenu igru, Nejiću i Dodiću se poriključio Tadić sa nekoliko poena, ali je Ribnica imala odgovor. Prvim poneom Aleksandra Stefanovića, Kraljevčani su otišli na tehnički tajm aut sa minimalnom prednošću. Nastavila je Ribnica da igra u tom ritmu, pa je strateg C. zvezde posegao za prvim odmorom pri vođstvu "musketara" 19-17. Taj predah je značio Beograđanima, jer su ubrzo preko Nejića kreirali preokret i stigli do vođstva 20-21. Usledila je igra nerava koju je odlučio Ribnicin blok nad Nejićem za set loptu,a onda je Usiljanin izblokirao Dodića za izjednačenje u meču 25-23.

Na isti način nastvaila je Ribnica igru u trećem setu, ponovo serija blokova za vođstvo od 6-3 i ponovo je Tomislav Kukanjac morao da zatraži predah.Beograđanima nije pomogla ni promena osnovne dijagonale, u igru su ušli Stefanović i Gmitrović, ali je Ribnica na tehničkom tajm autu imala vođstvo 12-7. Kako je meč odmicao, Ribnica je igrala sve bolje. Dok su Delije grmele sa tribina, Kraljevčani su bili neprobojni i upravo je blok odlučio treći set. Radević sa dva i Skakić sa jednim blokom u samoj završnici seta su doneli prednost, dok je Usiljanin iz napada stavio tačku na ovaj deo igre 25-17.

Stefan Skakić je počletkom četvrtog seta preuzeo stvari u svoje ruke, serijom poena doneo je Ribnici vođstvo 9-6 i usledio je tajm aut sa klupe Beograđana. Nije pomoglo, jer su "musketari" zadržali tri poena prednosti do tehničkog predaha. Strateg gostiju je na parket vratio startnu šestorku, ali je Ribnica ovoga puta delovala jače. Uspeli su "crveno-beli" da stignu do izjednačenja 14-14, ali je nedugo zatim vođstvo Ribnice 18-16 iniciralo novi predah sa klupe gostiju. Ribnica je već bila u najvećoj brzoini, ništa nije vredelo,a kada je Skakić iskoristio prvu meč loptu usledilo je veliko slavlje zbog izuzetno važne pobede "musketara".

RIBNICA - CRVENA ZVEZDA 3-1 (20-25, 25-23, 25-17, 25-19)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: A. Popović (Sremski Karlovci) i D. Savić (Beograd)

RIBNICA: Radević 10 (4 bl), Brborić (libero 1), Stefanović 11 (4 bl), Begić 1, Zečević, Vukmirović 7 (1 bl), Peković, Petrašinović, Vesić (libero 2), Paunović, Skakić 16 (1 bl, 4 sg), S. Milovanović, Gajović, Usiljanin 16 (1 bl, 4 sg) Trener: B. Mačužić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2 (2 bl), Jevtić (libero 1), Petković 2, Nikolić, Tadić 9 (1 as), Trifunović (libero 2), U. Nikolić 5 ( 1as), Fet, Nejić 18 ( 2bl, 4 sg), Dodić 19 ( 4sg), Pavlović 4, Gmitrović 1, Andonović 1, Stefanović Trener: T. Kukanjac.