SPD Radnički
Spartak (S)
Zvezda opet nadigrala Kraljevčane
06.02.2009 wienerliga.org

Crvena zvezda je startovala pobedom protiv Ribnice u Mini ligi za prvaka. Iako je ovo peta pobeda ove sezone crveno-belih nad Kraljevčanima, po prvi put je igrano samo tri seta. Ipak, i ovoga puta, ekipa Boška Mačužića je žestoko namučila aktuelnog šampiona.
Gosti, sa Radivojevićem na mestu dizača, najbolju šansu da učine nešto više propustili su u prvom setu. Iako je Zvezda povela vrlo brzo sa 10:5, gosti se nisu predavali. Borbenom igrom, uz odličan servis pre svih Mijalkovića, Ribnica je stigla do izjednačenja (18:18).
Činilo se da neće biti mnogo uzbuđenja u završnici, kad je Zvezda stigla do dve vezane set lopte (24:22), ali je prvu spasio Radević, a drugu Mijalković koji je izblokirao Terzića. Upravo je Terzić blokom u narednom poenu doneo treću priliku svom timu, a nju je realizovao sve bolji Jovan Ćulafić – 26:24.
Gosti su odlično krenuli u drugom setu, opte na servise Mijalkovića, vrlo brzo su poveli sa 5:1. Ipak, tajm-autom Željko Bulatović je vratio stvari na svoje mesto, pa je domaćin već posle bloka Dokića imao poen viška (7:6).
Rivali su bili u egalu sve do 19:19, ali je Zvezdin napad, pre svega Dokića, Terzića i Ćulafića sjajno funkcionisao. To je uz nekoliko grešaka Kraljevčana bilo dovoljno da crveno-beli dupliraju prednost – 25:21.
Držali su se gosti, ovoga puta sa Bićaninom i Kovačevićem u postavi, do 13:13 u trećem setu, ali je tada Zvezda dodala gas i rutinski privela meč kraju. Najbolji pojedinac utakmice ovoga puta je bio Miloš Terzić, koji je prošao dosta važnih lopti, a sjajnu podršku imao je u Rašiću, Dokiću i Ćulafiću. Sa druge strane, Radovan Gavrilović, na kraju najbolji poenter, ostao je usamljen u ekipi Ribnice.

Rezultat: Crvena zvezda – Ribnica 3:0, po setovima (26:24, 25:21, 25:17)

Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 200. Sudije: Nenad Davidović i Zorica Bjelić (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 73 minuta.
Crvena zvezda: Stefanović 1, Ćulafić 11, Bojović 3, Terzić 12, Dokić 16, Rašić 12, Vujić (libero), Pajić, Zindović, Majstorović, Ilić, Mitić. Trener: Željko Bulatović.
Ribnica: Gavrilović 21, Đorđević 10, Mijalković 3, Borovnjak 5, Radivojević 1, Radević 8, Jović (libero), Kovačević 2, Bićanin, Milovanović, Lazarević, Mrdak. Trener: Boško Mačužić.

Odbojka Odbojka Mini liga 1-4 Crvena Zvezda Ribnica