Gol
2'
"Hemičari" svrgnuli lidera i sa trona

Petković (Prva Iskra) Å”utira na gol Napretka

DosadanÅ”nji lider Beogradske zone, Napredak iz MedoÅ”evca doživeo je prvi poraz ove jeseni u Bariču, i vodeće mesto prepustili BSK-u iz Batajnice. Prva Iskra je dobro otvorila utakmicu i za deset minuta postigli dva gola i stekla neophodnu sigurnost i u daljem toku susreta uspeli da sačuvaju prednost. Derbi je opravdao očekivanja i protekao je u živoj i dinamičnoj utakmici sa Å”ansama na obe strane.

Poveli su crno-beli iz centarÅ”uta Jovanovića, povratnu loptu Kojić je uputio na prvu stativu, gde je najprisebniji bio Petković i pogodio mrežu za 1:0. Gosti se joÅ” nisu oporavili od Å”oka a mreža Trifunovića se ponovo zatresla. Ovoga puta uloge su zamenili Petković i Jovanović. Desni spoljni ofanzivac je osvojio loptu na sredini terena , uočio je na trenutak slobodnog Jovanovića koji je u situaciji ,,jedan na jedanā€™ā€™ rutinski savladao Trifunovića. Gosti iz MedoÅ”evca relativno brzo su se oporavili i od 25 minuta imali inicijativu, ali su defanzivci Iskre bili na visini zadatka.

Ā

U nastavku ,,hemičariā€™ā€™ nisu previÅ”e rizikovali i povremeno bi iz polukontri ugrožavali protivnički gol. Na drugoj strani Napredak je stvorio 2-3 Å”anse, ne samo da smanji, već da se potpuno vrate u igru. Na njihovu žalost Å”ut Marića je pogodio stativu a Marinović je i neposredne blizine Å”utirao glavom pored gola. U jeku ofanzive ,,crvenihā€™ā€™ Vuković je u 78. minutu nepotrebno načinio prekÅ”aj, koji jeĀ  sudija Vićentijević okvalifikovao kaoĀ  drugi žuti i pokazao mu put u svlačionicu. Isključenje je delovalo kao hladan tuÅ” za goste. Ponestalo im je motiva i energie i do kraja susreta na terenu se niÅ”ta značajnije nije deÅ”avalo.

Stadion u Bariču. Gledalaca oko 200. Sudija: Vićentijević DuÅ”an iz Lazarevca. Žuti kartoni: Topalović, Jovanić, Neoričić(P. Iskra), Đuketić, Obradović(Napredak). Crveni karton: Vuković Ivan(Napredak 78).