Radnički u polufinalu Kupa Srbije

13.03.2019 Vojkan Andrejić

Fudbaleri Radničkog plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su sa 2:1 pobedili Vojvodinu, a oba pogotka za Nišlije postigao je sjajni Nermin Haskić.

Ekipa Nenada Lalatovića bila je bolji rival na ovom meču i zasluženo je slavila.  Radnički je poveo golom Haskića u 40. minutu iz jedanaesterca koji je skrivio Aranđel Stojković faulom nad Lazarom Ranđelovićem.

Haskić je na 2:0 povisio u  63. minutu, kada je odlično regaovao na sjajan centaršut Ranđelovića i glavom sa dva metra savladao golmana Emila Rockova.

Konačan rezultat postavljen je u 93. minutu, a gol je glavom posle kornera dao  Ognjen Đuričin.

Plasman u polufinale Kupa Srbije su pored Radničkog izborili Crvena zvezda, Partizan i Mladost iz Lučana.

RADNIČKI – VOJVODINA 2:1 (1:0)

Niš, 13. marta.
Stadion Čair.
Sudija: Petar Piper (Čačak) .
Strelci: 1:0 Haskić (iz jedanaesterca) 40.- 2:0 Haskić 62.- 2:1 Đuričin 90+3.
Žuti kartoni: Todorovski (Radnički), Zlomislić i Gojkov (Vojvodina).

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Đorđević, Pankov, Crnomarković, Bondarenko, Drinčić, Kojašević  (od 59. Noma), Grbić (od 67. Petrović), Ranđelović (od 77. Nikodijević), Haskić.

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak, Zlomislić, Milojević , Gojkov  (od 79. Srećković), Đuričin, Eze (od 65. Živković), Kone (od 77. Gajić).

REČ TRENERA:

Nenad Lalatović, Radnički:

-Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri, a mom bivšem saigraču Krivokapiću i Vojvodini želim puno uspeha u nastavku sezone i da se izbore za plej-of. Smatram da moj kolega Krivokapić ne snosi nikakvu krivicu za poziciju na kojoj se Vojvodina trenutno nalazi. Što se tiče same utakmice mi smo danas ostvarili svoj cilj i ušli u polufinale. Nije bilo lako, ekipa mi je prilično umorna, ali moraće da izdrže još u subotu protiv Zemuna, pa ću im dati četiri slobodna dana. Smatram da smo danas zasluženo pobedili i ušli u polufinale Kupa. Nisam potpuno zadovoljan, jer je nedopustivo da moj tim prima gol u 93. minutu i zbog toga sam neraspoložen iako smo pobedili. Ja kad vodim 5:0 ne smem da primim gol u zadnjoj sekundi i to moji igrači moraju da shvate. Ne smeju da se opuste. Ja želim da oni liče na mene i da uvek tako izgledaju na terenu. Ja da igram protiv rođenog bratam davio bih ga 90 minuta i želim da se i moji igrači tako ponašaju. Što se tiče polufinala, ne bih sada komentarisao eventualnog protivnika, jer su i Zvezda i Partizan i Mladost ekipe za respekt, koje sa pravom imaju ambicije da osvoje ovo takmičenje kao i mi.

Radovan Krivokapić, Vojvodina:

-Kad igrate protiv jedne ekipe koja zuna šta hoće i koja ima sistem i radi planski teško je doći do željenog rezultata.  Mi danas nismo mogli da im pariramo ni u jednom fudbalskom segmentu i ja bih želeo da istaknem da je Radnički primer kako treba da se radi u svim strukturama kluba. Ja im želim da oni izdrže do kraja i ostvare svoje ciljeve. Mi smo pokušali sve što smo mogli, ali nam danas to nije pomoglo. Idemo dalje, okrećemo se Superligi i utakmici sa Čukaričkim koju moramo da dobijemo ako želimo u plej-of.