Zvezda u trijumfalnom ritmu, prvenac Voše

Oba srpska predstavnika u IHL ligi bili su uspešni ove subote. Crvena zvezda savladala je Celje u gostima sa 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), dok je Vojvodina upisala prvo pobedu u duelu sa Slavijom Junior i to posle boljeg izvođenja penala - 3:2.

Zvezdini oklopnici su u seriji od sedam uzastopnih pobeda, a trijumfom nad Celjem crveno-beli su se sa 23 boda učvrstili na čelu tabele, i sada imaju četiri više od drugoplasiranog Triglava.

U duelu Celja i Crvene zvezde mreže su mirovale sve do poslednje trećine. Vođstvo Crvenoj zvezdi je u 41. minutu doneo Artem Kuleshov na asistenciju Marka Brkušanina. Pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Andrej Cvik posle odličnog dodavanja Roberta Sabadoša. Sve što su domaći uspeli da urade je ublaže poraz, a počasni gol za Celje postigao je Rok Klavžar u 50. minutu. Do kraja meča viđen je veliki broj isključenja na obe strane, ali mreže su mirovale.

Vojvodina je prekinula seriju nesupeha i posle velike borbe, nakon boljeg izvođenja penala, došla do prva dva boda ove sezone u IHL ligi. Novosađani su poveli već u drugom minutu, strelac je bio Oliver Lantagne na asistenciju Nemanje Vučurovića.

Tišlar je izjednačio na 1:1, a do odlaska na prvi odmor Nemanja Vučurević je ponovo doneo prednost Novosođanima. Hokejaši Slavije Junior su u finišu druge trećine stigli do izjednačenja golom Enesa Goršea, a odlučujući gol iz penala postigao je ponovo Oliver Lantagne.

Crvenu zvezdu i Vojvodinu u nedelju očekuju nove utakmice sa istim protivnicima.

Izvor: hockeyserbia.com