38'
29'

Osvojen bod iz meča sa Partizanom

21.10.2018 FK Spartak

Fudbaleri Spartaka izborili su bod u duelu sa Partizanom, mada su veliku priliku za vodstvo propustili u 31. minutu kada je šut Čečarića sa bele tačke pročitao golman Stojković i sačuvao svoju mrežu.

Partizan je bolje otvorio utakmicu, čansu u 13. minutu imao je Rikardo koji je pokušao glavom nakon centaršuta Miletića, no golman Ostojić sigurnom intervencijom zaustavlja loptu. Veliku priliku za vodstvo subotičani su propustili u 31. nakon opravdano dosuđenog penala koji je zgrešio Ščekić nespretnim startom. Loptu je uzeo Bojan Čečarić, međutim njegov šut sa bele tačke zaustavlja golman Stojković.  Šest minuta kasnije Stojković je oborio Tekijaškog u svom šesnaestercu, međutim po odluci sudija nije bilo osnove za novu najstrožu kaznu.

Partizan je drugo poluvreme počeo još agresivnije, prvu priliku imao je Miletić kada je pokupio odbijenu loptu i oštro šutirao, međutim Ostojić je još jednom bio siguran.  Beograđani su šansu za vodstvo imali u 61. minutu, ali Rikardo sa pet metara prebacuje gol.

Pokušao je Janković iz slobodnog udarca u 78. minutu a par minuta kasnije i Rikardo, ali je lopta oba puta preletela preko prečke. Poslednju šansu na utakmici imali su subotičani, no Dunđerski se nije najbolje snašao pred golom Stojkovića te je utakmica završena bez golova i pobednika.

Spartak Ždrepčeva krv – Partizan 0:0

Stadion “Milan Sredanović” u Kuli. Sudija: Aleksandar Vasić

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Milošević, Marčić, Šimura, Glavčić (68. Vukčević), Čečarić (90. Dunđerski), Obradović (78. Torbica), Denković.

Partizan: Stojković, Miletić, Marković, Valijente, Urošević, Kosović (62. Nikolić), Šćekić (46. Zdjelar), Janković, Pantić, Zakarić, Rikardo.