Niška zona: Topličanin-Pusta reka 3:0
28.03.2010 Marija Kostić

Utakmica je igrana po veoma lepom vremenu. Domaći fudbaleri su zasluženo slavili sa 3:0.Gosti su dobro igrali, i ako to rezultat demantuje, ali je za to najzaslužniji golman Topličanina Gligović koji je sjajno branio svoju mrežu. Gosti su iskoristili nespremnost domaćih fudbalera  i već u prvom minutu stvorili stopostotnu šansu, ali Gligović je odbranio. Onda odgovaraju domaći, Momčilović je imao dve dobre šanse, ali je oba puta bio neprecizan. U 22. minutu korner za Prokupčane, izvodi ga Jovanović, lopta dolazi do Kostića koji je šalje pored gola. Onda u 30. minutu šansa za goste, greška odbrane Topličanina, centarfor je ostao sam ispred golmana, koji ponovo sjajno interveniše. U 32. minutu Prokupčani dolaze do vođstva, korner izvodi Jovanović, lopta u šesnaestercu dolazi do Vasiljevića, on sjajnim driblingom uspeva da se oslobodi i šalje je u levi gornji golmanov ugao. Samo 2 minuta kasnije već su domaći došli do zavidne prednosti, ponovo korner, samo sa suprotne strane, izvodi ga Krstić, loptu je u gužvi u šesnaestercu zakačio Milovanović, i ona nekako nalazi put do mreže. Do kraja prvog dela susreta još jednom su zapretili domaći, ali Jovanović je bio neprecizan.
U 52. minutu dobra akcija gostiju, ali Krstić uspeva da je prekine na vreme, da bi malo kasnije isti igrač pogodio prečku. U 64.minutu prodor Momčilovića po levoj strani, uputio je centaršut i Jovanović glavom uspeva da ubaci loptu u mrežu Zdravkovića. Što se fudbalera Puste reke tiče imali su do kraja još dve izgledne prilike, u prvom slučaju Jović izbacuje loptu sa gol linije,a u drugom dobro interveniše Gligović.
I tako Prokupčani osvajaju tri boda veoma bitna u borbi za opstanak, kao i za moral igrača i navijača, jer Topličanin nije slavio na svom terenu još od 21.oktobra prošle godine, kada su pobedili Mladost iz Lalinca rezultatom 4:0.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 300. Sudija: Spasić Marko (Niš). Strelci: 1:0 Vasiljević u 32, 2:0 Milovanović u 34, 3:0 Jovanović u 64.minutu. Žuti kartoni: Milovanović, Jović, Momčilović (Topličanin), Petrović N, Miljković, Gopić (Pusta reka).

Topličanin : Gligović, Milovanović (Rajković), Mitrović, M.Krstić, Jović, Mitković, Kostić (Petrović), Stanković, Vasiljević (Mladenović), Jovanović, Momčilović.
Pusta reka: Zdravković, Petrović N, Stojičić, Davidović, Vučković, Petrović S (Veličković), Miljković (Stanković), Gopić (Veljković), Ilić, Vidojević, Stojanović.