20.05.2010 Marija Kostić

Niška zona: Topličanin - Morava (VH) 1:0

Domaći su tokom celog meča bili bolji, lopta je više bila u njihovom posedu mada to nisu znali da iskoriste na pravi način pa su pobedili sa minimalnom razlikom -1:0.
Do vođstva su stigli u 25.minutu kada je,po desnoj strani, Krstić uspeo da stigne loptu,centrira,a u šesnaestercu je najvišlje skočio Mladenović,koji postiže gol glavom.Isti igrač je malo kasnije imao sjajnu priliku ali pogodio je prečku.Do kraja poluvremena Rajković je uputio dobar šut ka golu protivnika,ali golman Morave dobro interveniše.

U drugom poluvremenu ista situacija.Dobru priliku je imao Petrović u 52.minutu,šutirao je na gol,ali ponovo je golman Ristić uspeo da odbrani svoju mrežu.U 60.minutu u šesnaestercu Morave oboren je Vasiljević,i dosuđen je jedanaesterac,loptu na belu tačku stavlja Jovanović koji šutira visoko preko gola.U 77.minutu Mladenović je još jednom uspeo da zatrese mrežu gostiju,ali se ovog puta našao u nedozvoljenoj poziciji i gol je poništen.

Posle ovog kola FK Topličanin se nalazi na 8.mestu na tabeli,ali pošto je mala razlika u bodovima između konkurenata u borbi za opstanak,još se ne može sigurno reći da su se Prokupčani spasili iz opasne zone.Sve zavisi od rezultata u poslednja dva kola,kao i od plasmana timova iz ovog regiona u višim ligama jer će se na osnovu toga znati koliko ekipa ispada iz Niške zone.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca:150. Sudija: Cvetković (Leskovac).
Strelci: 1:0 Mladenović u 25.minutu. Žuti kartoni: Jović, Stefanović (Topličanin), Mihajlović, Zlatanović,  Aleksić(Morava).

Topličanin: Gligović, M.Krstić, Momčilović (Stefanović), Stanković, Jović, Milovanović, Stojanović (Petrović), Rajković, Vasiljević (Kostić), Jovanović, Mladenović.
Morava: Ristić, Pavlović, Mihajlović, Zlatanović, Mladenović, Antić, Pašić, M.Đorđević, B.Đorđević, Aleksić, Đokić.