Ozren
0 0 pre 8 godina
2 komentara
PekiNis
Opravdan epitet derbija u svakom smislu te reci. 500-600 gledalaca na Bubnju,koliko je i moglo da stane i gleda. Dosta napetosti i gresaka igri domacina odlucilo je pobednika. U 57. minutu ponisten gol Car Konstantinu zbog jako sumnjivog ofsajda koji je signalizirao linijski sudija
pre 8 godina 0 · 0
PekiNis
Gradski derbi na Bubnju opravdao je epitet derbija u svakom smislu. Dosta publike,golova,napetosti i tenzije,kao i greska domacina u 64. min. koja je i odlucila pobednika,obelezilo je danasnji derbi na Bubnju. Gledalaca izmedju 500-600. Dosta zutih kartona,faulova,duela,ali sve u zaru borbe. U 57. minutu ponisten gol Car Konstantinu zbog jako sumnjivog ofsajda koji je signalozirao linijski sudija. Cestitke ekipama na fer i korektnoj igri i borbi.

Sinđeliću srpskoligaški derbi Niša

Fudbaleri niškog Sinđelića savladali su u gradskom derbiju Car Konstantin u 21. kolu Srpske lige Istok kao gosti rezultatom 3:2 (2:1). U uzbudljivom meču, koji je po kvalitetu bio izvan ranga takmičenja u kome nastupaju dve ekipe, bodove je zasluženo osvojio gost i tako srušio nadanja “carića” da mogu u viši rang takmičenja. Veći deo meča Durlanci su bili konkretniji rival i na kraju odneli bodove sa Bubnja.

Četvrta pobeda Sinđelića ovog proleća; foto: FB stranica "OFK Sinđelić 1918"

Ovim porazom Car Konstantin je dodatno zaostao sa vodećim dvojcem na tabeli Tabane - Radnički Pirot, pa je sada sa 33 boda na 4. mestu, 10 manje od pomenutog tandema. Sinđelić ima 31 bod i zauzima 6. oziciju.

U narednom kolu “carići” gostuju poslednjeplasiranom Boru, dok će Durlanci dočekati Trstenik na svom terenu.

Tri gola u prvom delu meča

Od starta se igralo jako dinamično, a već na isteku 15. minuta Sinđelić je prvi put poveo. Posle prodora po levoj strani Mladen Petrović je poslao poluvisoku loptu na ivicu šesnaesterca gde je u punom trku snažan volej zahvatio Stamenković i poslao loptu pod prečku gola nemoćnog Stankovića - 0:1.

Mogao je u 25. minutu gost da duplira prednost, ali je projektil iz slobodnog udarca Lazarevića sa 25 metara čuvar mreže domaćih vrhovima prstiju odbio do stative, a lopta se odbila u aut.

Pet minuta kasnije Car je izjednačio. Marković je prošao po levom boku i poslao loptu na peterac gde su slabo reagovali golman Babić i Tasić, a lošu procenu iskoristio je dobro pozicionirani Stojković, koji je novim pogotkom ovog proleća potvrdio fantastičnu formu - 1:1.

U 39. minutu gosti iz Durlana ponovo su došli u vođstvo. Nakon kontakta Ivečića i Stamenkoviča u kaznenom prostoru arbitar je pokazao na belu tačku, a asistent kod prvog gola Petrović je sigurno izveo najstrožu kaznu za 1:2.

Bravura Lazarevića i drama u finišu

Tempo igre u nastavku je opao, obe ekipe su ređe dolazile u gol-šanse, a prvu zreliju imali su gosti u 60. minutu utakmice. Iskusni Lazarević nanizao je nekoliko igrača protivnika, prevario i golmana, no bio je suviše iskosa da bi završio akciju, pa je poslao loptu na drugu stativu, ali Stamenković nije najbolje prozreo njegovu nameru i lopta je prošla pored stative.

Desetak minuta kasnije Lazarević se ispravio. Posle kiksa odbrane Cara Konstantina, našao se u situaciji 1 na 1 sa golmanom i sigurnom egzekucijom matirao Stankovića - 1:3.

Bacio je nakon trećeg primljenog gola domaći sastav sve karte u napad, a u 84. minutu Sinđelić je mogao da dokusuri protivnika. Rezervisti Prokić i Stojkov našli su se u kontri 2 na 1, ali je Stojkov previše oklevao u proigravanju saigrača, defanzivac domaćih je prozreo njegovu nameru i u istom napadu ekipa sa Bubnja je smanjila zaostatak.

Posle dubinske lopte, štoper Cenić se našao oči u oči sa golmanom Babićem i u maniru iskusnog napadača lobovao golmana za 3:2.

Usledila je nakon toga opsada gola gostiju, ali gostujuća odbrana nije kapitulirala do kraja meča, pa je sastav iz Durlana ostvario trijumf.

CAR KONSTANTIN - SINĐELIĆ 2:3 (1:2)

STRELCI: Stamenković (0:1) u 15, Stojković (1:1) u 30, M. Petrović (1:2) iz penala u 39, Lazarević (1:3) u 71. i Cenić (2:3) u 86.

STADION: FK Car Konstantin, Niš

SUDIJA: Bojan Mitrović (Pirot)

ŽUTI KARTONI: Kocić, Marković, Ivečić (Car Konstantin), Marinković, Stamenković (Sinđelić)

CAR KONSTANTIN: Stanković, Kocić, Marković, Cenić, Blagojević, Mitrović, Ivečić (od 51. Ristić), Đorđević, Ivanović (od 86. Listeš), Stefanović (od 64. Mićunović), Stojković

SINĐELIĆ: Babić, Jovanović (od 46. Jović), Tasić, Marinković, Vidanović, Mijatović, M. Petrović, Rakočević, Lazarević, S. Petrović (od 68. Prokić), Stamenković (od 80. Stojkov)