Pobeda na premijeri posle šest godina

Tek u šestoj sezoni učešća u Međuopštinskoj ligi Aranđelovac - Topola fudbaleri Sloge iz Zagorice trijumfovali su u premijernom meču prvenstva. Sloga -Maskar 3:1. Zagoričani su ovog leta pretrpeli dosta izmena u igračkom kadru (najviše u poslednjih nekoliko sezona). Klub je napustio najbolji strelac Miloš Pavković, koji je nova akvizicija ekipe Junkovca. Aleksandar Dimitrijević, Marko Jelesijević i Milan Babić u narednoj sezoni braniće boje BSK-a iz Belosavaca, dok je Darko Antonijević odlučio (čini se prerano) da okonča karijeru. Novi članovi Sloge postali su Vladimir i Čedomir Petrović (prošle sezone igrači Jasenice iz Božurnje) odlućivši tako da pomognu klubu u kome su stekli afirmaciju i napravili prve fudbalske korake, kao i iskusni Ivan Grujičić, te mlađani Nikola Marković, koji će pojaćati konkurenciju među stativama.

U premijernom meču, u kojem su obe ekipe igrale borbeno, čvrsto i na trenutke preoštro, ipak je viđen solidan i zanimljiv fudbal. Domaći su se za nijansu bolje snašli i (uz malo sreće) ostvarili (može se reći) istorijsku pobedu. Prvu izgledniju priliku na meču imali su gosti u 23. minutu. Jovanović je izveo korner, Pejić ostao zaboravljen na drugoj stativi, ali je sa 5 metara šutirao pored gola. Domaći su uzvratili šutevima iz slobodnih udaraca u 38. i 40. minutu. Najpre je V. Petrović šutirao sa 25 metara, a golman gostiju Nedić krjnjim naporima sačuvao svoj gol. Potom je J. Petrović šutirao sa skoro iste razdaljine, a ovaj put prečka bila saveznik Nedića.

Tek što je počelo drugo poluvreme, a domaći su postigli gol.  J. Petrović je upitio dubinsku loptu iz sredine terena ka Ć. Petroviću, a ovaj umakao svojim čuvarima i rutinski sa 10-ak metara poslao loptu iza leđa Nedića. Gosti su do izjednačenja mogli u 63. minutu. I. Jovanović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i gađao gornji desni ugao golmana Markovića, a ovaj vrlo dobrom intervencijim pokazao svoj potencijal. Gostujući fudbaleri su ipak došli do izjednačenja u 72. minutu. Lekić je u svom šesnaestercu oborio Kneževića, sudija Šundić dosudio najstrožu kaznu, a siguran agzekutor bio je Jovanović. Samo dva minuta kasnije gotovo identična situacija na drugoj strani, U šesnaestercu gostiju oboren je Č. Petrović, glavni sudija pokazao na "kreć", a Gajič sigurnom realizacijom doveo domaće u vođstvo. Igrao se 78. minut kada je J. Petrović posle prodora po desnoj strani odlično centrirao, a Blagojević se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu gostiju i savladao Nedića. Poslednju priliku na meču imali su gosti u 83. minutu kada je D. Petrović sa 25 metara šutirao, a Marković paradom sačuvao gol.

Sloga (Zagorica) - Maskar 3:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 100. Delegat: Goran Đokić (Topola). Sudija: Saša Šundić (Aranđelovac), pomoćnici: Slobodan Petrović (Stojnik), Dragan Lazarević (Kopljari). Sstrelci: Čedomir Petrović u 46. Gajić u 75. Blagojević u 78. minutu za Slogu,  Ivan Jovanović u 72. minutu za Maskar. Žuti kartoni: V. Petrović (Sloga) Janković, Ignjatović (Maskar).

SLOGA: Marković, Miloš Stevanović, Gajić, Vesić, Milan Stevanović, M. S. Lekić (od 21. M. M. Lekić), Blagojević, J. Petrović (od 78. Milić), Č. Petrović, V. Petrović, N. Jovanović.

MASKAR: Nedić, D. Petrović, Radović, Luković, Janković, Ignjatović, Krsmanović, I. Jovanović, Knežević, Pejić, Mijailović.