Radnicki Niš - Sindjelić 4:1

Jos jedna recka na "Čairu". Posle dobre igre, ali samo u drugom poluvremenu, domaćin je porazio komšiju iz niškog naselja Durlan. Prvo poluvreme za apsolutni zaborav. Ubedljivo najslabije poluvreme ove jeseni na Čairu, iako je palo dva gola. Gosti su poveli u 35' nakon neuspele ofsajd zamke odbrane Radničkog. Omaleni brazilac Moises je iskoristio poklon i rutinski sa desetak metara savladao Danića. Domaćin je izjednačio nakon kornera u zaustavnom vremenu prvog dela. Nakon gužve u petercu najprisebniji je bio visoki Milunović.

U drugom delu domaćin kreće malo življe. U igru je ušao lucidni plej Stefanović umesto mladog Mitića. Možda i prelomni momenat na meču je bio 52' kad Moises zbog neopreznog i bespotrebnog prekršaja na sredini terena dobija drugi žuti (prvi je dobio zbog neprimerenog radovanja nakon postignutog gola). Nakon toga, domacin još više pojačava tempo i za 5 minuta rešava meč. Prvo je u 63' mladjani Randjelović bio najprisebniji u šesnaestrcu, a u 68' Paunović lepim golom sa dvadesetak metara povećava na 3:1. Stekao se utisak da je golman morao bolje da reaguje. Do kraja meča, domaćin je "otaljavao posao",da bi iz jedne kontre u 90' Miloš Jovanović postigao efektan pogodak sa 16 metara u rašlje. Treba još istaći da je domaćin u finišu dobio bespotrebno žute kartone (Aca Jovanović i Stevanović).

Sledeće nedelje, novi derbi. Možda i najteže gostovanje do kraja jesenjeg dela, pa možda čak i u čitavom prvenstvu - Radnički gostuje u Pirotu. Ali pre toga - sreda i spektakl - kup meč sa Crvenom Zvezdom.

Stadion: Čair Gledalaca: 600 Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac)
Strelci: 0:1 Moises 35', 1:1 Milunović 45', 2:1 Randjelović 63', 3:1 Paunović 68', 4:1 Jovanović 90'
Radnički: Danić, Aca Jovanović, Mladenović, Simov ,Marinković, Mitić, Mijatović, Milunović, Paunović, Miloš Jovanović, Randjelović.
Igrali su još: Stevanović, Stefanovć
Sindjelic: Milanović, Vidanović, Stamenković, Živanović, Stefanović, Kostić, Tričković, Veličkovći, Stanković, Moises, Mitkovski.