11.04.2009 Marija Kostić

SLI: Topličanin - Balkanski 0:3

Veoma loše izdanje prokupačkih fudbalera, gosti su u toku cele utakmice diktirali tempo i zasluženo su pobedili. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija da na golu Topličanina nije bio danas sjajni Gligović. Gosti su postigli gol u poslednjem minutu prvog dela susreta, napadač Balkanskog je ubacio loptu u mrežu iz blizine. Prokupčani ni jednom nisu opasnije zapretili u toku prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu su uspeli da stvore samo dve povoljne prilike preko Kostića, odnosno Marjanovića, ali bili su to nedovoljno dobri udarci. Ali zato su fudbalčeri Balkanskog non stop pokušavali preko kontra napada i do kraja utakmice postigli su još dva gola u 78.i 90. minutu.
Iako bi pobeda mnogo pomogla u borbi za opstanak, fudbaleri Topličanina su igrali nemotivisano i neki od njih su dokazali da ne zaslužuju da nose dres kluba koji ove godine slavi 90 godina postojanja i ima slavnu tradiciju. U koliko se želi dobro ovom klubu krajnje je vrema da se izvrše neki rezovi i u stručnom štabu i u igračkom kadru, jer se upalilo crveno svetlo.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 200. Sudija: Filipović (Kruševac) Strelci: 0:1 u 45, 0:2 u 78. i 0:3 u 90.minutu. Žuti kartoni: A.D.Jović, Paunović, D.Krstić.

Topličanin: Gligović, M.Krstić (Ničić), Paunović, Mijalković, A.D.Jović, D.Krstić, Stevanović (Golubović), Mihajlović(Kostić), Marjanović, ,A.D.Stanković, A.M.Jović.
Balkanski: Petrović, Ćirić, V.Georgijev, J.Georgiev (Vidanović), B.Vasov, Markov, Nackov, Mančić, Milanov (Ivanov), S.Vasov (Aleksov), Simić.

Topličanin 0 : 3 Balkanski
Dubočica 5 : 1 Jedinstvo
Radnički (P) 1 : 0 Radnik Rosa
Sinđelić 1 : 2 Radnički (N)
Vlasina 2 : 1 Kopaonik
Hajduk Veljko 2 : 1 Car Konstantin