OKK Beograd
Smederevo
Meridiana
Borac savladao Slogu u komšijskom derbiju

Kocka sa ubedljivom prednošću i na kraju pobeda u dramatičnom finišu komšijskog derbija sa Slogom u kojoj se Borac MOZZART Sport bolje snašao – 69:65. Gosti iz Čačka su vodili tokom celog meča, ali je Sloga je u finišu meča stigla do izjednačenja 62:62, pa se ušlo u penal završnicu kojoj je prethodila ključna trojka kapitena gostiju Draška Radovića (62:65). Otović je od tri penala pogodio jedan, a Mandić je četiri puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja za konačnih 65:69. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mandić sa 17 poena, a kod Sloge Otović sa 16.

13876584415739

Sredinom prve četvrtine Borac Mozzart Sport je poveo sa 10:15, a interesantno je da su Čačani otvorili utakmicu sa tri trojke. Prednost gostiju se uvećavala, pa je u devetom minutu dostigla i dvocifrenu vrednost (13:24). Na prvi mini odmor Borac MOZZART Sport je otišao sa suficitom od devet poena.

Samo što je počeo drugi kvartal Maravić je stao na liniju slobodnih bacanja, ali je učinak bio polovičan (15:25).U petnaestom minutu utakmice Borac MOZZART Sport je imao 14 poena viška (21:35), a potom je trener Raško Bojić zatražio prvi tajm-aut. Gosti su u drugih deset minuta postigli 17 poena i na veliki odmor otišli sa opipljivim suficitom (30:41).

U prvih dvadeset minuta najefikasniji su bili Dumić i Mandić sa po devet poena, Borac MS je pogodio tri trojke, domaći jednu više. Čačani su zabeležili 17 skokova, Kraljevčani 18.

I treća deonica, koja je obično kritična za izabranike trenera Raška Bojića, pripala je gostima iz Čačka (13:15). U poslednju četvrtinu Borac MS je ušao sa prednošću od 13 poena.

Na početku četvrtog kvartala Sloga je napravila seriju od 6:0 i približila se gostima, što je bio signal za novi tajm-aut. Usledila je trojka Otovića (52:56), a igrači Borac MOZZART Sporta čak šest minuta nisu pogodili koš što su Kraljevčani i iskoristili i vratili se u život.

Uzbudljiva završnica ipak je pripala gostima koji su upisali deseti trijumf i pauzu će provesti visoko kotirani, sa istim skorom kao FMP i Crnokosa.

SLOGA – BORAC MOZZART SPORT 65:69 (15:24, 15:17, 13:15, 22:13 )

Dvorana: Hala sportova;