Žarkovčanima komšijski derbi

Pred oko 300 gledalaca uz korektno suđenje Milenka Čolića, komšijski derbi Srpske lige "Beograd", između Železnika i Žarkova, ubedljivo je pripao gostima iz Makiške šume - 0:3 (0:0). Zeleno - beli su tokom celog meča bili bolji i sačekali svoju šansu u drugom poluvremenu.

Najpre je Uroš Tomović doveo Žarkovčane u vođstvo u 58. minutu posle dodavanja Petra Bojovića. Pet minuta kasnije prednost je duplirao Duško Petković, a tačku na odličnu igru gostiju stavio je Dejan Marić u 83. minutu posle brze akcije Dragana Vukovića. Istakao se i mladi golman Darko Dejanović za niz odličnih odbrana posle šuteva fudbalera Železnika.

Ekipe su predvodili veliki prijatelji i nekadašnji saigrači iz vremena kada je Železnik osvojio Kup SCG, Dejan Rađenović morao je da čestita na pobedi Goranu Miloševiću.