SLB: Zemun – BASK 1:2

Prvih 20 minuta perfektne igre bilo je dovoljno fudbalerima BASK-a da zabeleže još jednu pobedu. Prve šanse na utakmici imali su Milošević na jednoj i Cvetanović na drugoj strani, ali su golmani bili uspešniji.

U 7. minutu Matijević je dubinskom loptom uposlio Škorića, koji je pustio da lopta odskoči na liniji šesnaesterca, a zatim je atraktivno, u padu, lobovao golmana Krunića za vođstvo 0:1.

U 19. minutu kapiten BASK-a Matijević je opet bio u ulozi asistenta. Izneo je loptu sa svoje polovine, vodio je 30 metara, a onda dodao Cvetkoviću. “Osmica”gostiju je šutirao u bliži ugao i duplirao vođstvo.

Gol Cvetkovića (8)

Dva primljena gola kao da su probudila zemunce, pa su odlučnije krenuli ka golu gostiju. U 22. minutu Kastratović je neometen sa 10 metara šutirao preko gola. Desetak minuta kasnije napadač Zemuna je promašio još jedan zicer – šutirao je u suprotan ugao, ali je lopta otišla pored stative. Konačno, u 38. minutu Kastratović je, posle centaršuta Vujičića, glavom sa 10 metara postigao gol i smanjio prednost. Samo dva minuta kasnije Kastratović je mogao da izjednači rezultat. Njegov šut pod prečku skrenuo je raspoloženi Tatić. Poslednju priliku u prvom delu igre imao je Cvetković, ali je njegov šut sa 2-3 metra blokirao Vukajlović.

U nastavku zemunci su imali inicijativu. U uvodnim minutima Ilić je šutirao, ali je Tatić bio na visini zadatka. Napadačka igra Zemuna, ostavila je prostora za kontranapade. “Sedmica” gostiju Isaković, je dva puta bio u prilici da razreši sve dileme oko pobednika. Međutim, jednom je šutirao preko gola, a drugi put u golmana, pa nije bilo promene rezultata. Fudbaleri BASK-a su imali i situaciju 3 na 1, ali se Atanasković spetljao i otišao previše u stranu pa je i ta šansa propala.

U finišu meča, zemunci su sve karte bacili na napad, a u igru je ušao i bivši kapiten i golgeter Nikola Vujošević. Domaćin je najviše pokušavao ubacivanjem visokih lopti u šesnaesterac gostiju da stigne do gola. Ipak, svi pokušaji Zemuna ostali su na rukavicama sjajnog Lazara Tatića. Golman gostiju briljirao je u završnici, kada je bio apsolutni vladar vazdušnog prostora ispred svoga gola. Uspeo je da “poskida” sve visoke lopte, hrabrim duelima otklanjao je opasnost i na taj način je sačuvao pobedu BASK-a.

Požrtvovani golman Tatić posle duela sa Kastratovićem

TAURUNUM BOJSI OSTALI KOD SVOJIH KUĆA

Najvernije pristalice Zemuna, Taurunum Bojsi, nisu bili na severnoj tribini da bodre svoje ljubimce. Razlog je Velika subota. Nekoliko navijača je pre početka utakmice postavilo na ogradu transparent sa porukom „Христос Воскресе“, čestitajući na taj način Uskrs svim hrišćanskim vernicima. Istovremeno, to je bila i poruka Fudbalskom savezu Beograda, koji ignoriše zahteve klubova, igrača i navijača, da se u dane najvećeg hrišćanskog praznika - Uskrsa ne igraju utakmice.

I zaista, organi Fudbalskog saveza bi trebalo da pokažu više sluha za želje i potrebe ljudi koji igraju, vode i vole fudbal. Jer konačno, da njih nema ne bi bilo ni takmičenja.

Stadion: Gradski u Zemunu, gledalaca: 200.

Sudija: Andrija Stojanović iz Beograda.

Strelci: 0:1 Škorić u 7’, 0:2 Cvetković u 19’, 1:2 Kastratović u 38’

Žuti kartoni: Vujičić, Preradović (Zemun) i Matijević (BASK)

Zemun: Krunić, Lalić (Preradović od 62’), Vujičić, Tasić, Malović, Salatić, Dimitrijević, Vukajlović (Simunović od 73’), Kastratović, Ilić i Cvetanović (Vujošević od 73’).

BASK: Tatić, Leković, Malović, Škorić, Trajković, Danilović, Isaković, Cvetković (Stamenković od 88’), Milošević (Pavlović od 71’), Matijević i Atanasković (Todorović od 66’).

Železnik Lasta 3 : 2 Dorćol
OFK Mladenovac 1 : 1 Kolubara