Polet (T)
Takovo
ZM: Polet (T) - Šumadija 1903 2:0
19.08.2013 Miroslav Todorović

Jedan od favorita za prvu poziciju,kragujevačka Šumadija 1903,doživela je poraz već u uvodnom meču prvenstva.Na terenu kraj pruge u Trbušanima,uspešniji je bio Polet i sasvim zasluženo slavio rezultatom 2-0. Imali su domaći više želje za trijumfom,više agresivnosti u igri i to se itekako odrazilo na konačan ishod.Vrlo značajni bodovi za Polet imajući u vidu,da je tim bio lišen usluga nekolicine standardnih prvotimaca.Prvu ozbiljniju šansu kreirali su igrači u crveno beloj opremi.Majstorović je ispratio prizeman centaršut sa leve strane,stigao do lopte pre vratara Milovanovića ali nije pogodio gol.Tri minuta kasnije Milovanović zaustavlja udarac Gligorijevića sa distance.Igrao se 22.minut kada je dosuđen slobodan udarac za Polet na ivici kaznenog prostora.Njega je maestralno izveo Darko Bjelić,pogodivši gornji desni ugao gola Kragujevčana za 1-0!Samo dva minuta nakon vođstva,Aleksandrić je bio u prilici da duplira prednost.Tukao je oštro sa dvadesetak metara ali se golman gostiju dobro izvio i loptu izbacio u korner.Na isteku 38.minuta,prva ozbiljnija prilika za Šumadince.Simić je šutirao sa petnaestak metara u dobro postavljenog Sretenovića.Minut kasnije,mnogo sreće za ekipu iz Trbušana.Odličan solo prodor po desnoj strani Nikolić završava ubačajem u kazneni prostor,gde se na pravom mestu našao Simić koji pokušava glavom,međutim lopta pogađa stativu i odbija se pravo u naručje golmana Sretenovića.Ponovo je Simić bio u prilici da postigne pogodak u 43.minutu ali je prebacio gol iz slobodnog udarca sa 17-18 metara,pa se na odmor otišlo važećim skorom iz 22.minuta.

Detalj sa duela Polet (Trbušani) – Šumadija 1903 (Kragujevac)

Pauzu između dva poluvremena,strateg Šumadije 1903 iskoristio je da osveži ekipu uvođenjem Blagojevića i Rakića,od kojih je prvi bio nešto agilniji.Priliku za izjednačenje Kragujevčani propustaju nakon deset minuta igre u nastavku.Naime,Bubanja je dobro skočio posle centaršuta svog saigrača,zahvatio loptu glavom i poslao je pod prečku,no Sretenović je čudesno odbranio!U 67.minutu otklonjena je svaka dilema oko pobednika.Raspoloženi Živko Aleksandrić,našao se na pravom mestu nakon ubačaja rezerviste Vojinovića i loptu glavom,prosto,zakucao u mrežu nemoćnog Milovanovića.Rezultat 2-0!Od tog trenutka gosti su probali da promene igru.Imali su više loptu u posedu ali su delovali potpuno bezidejno i demotivisano,bez pravih rešenja,pa zadnjoj liniji domaćih nije bilo teško da osujete akcije Šumadije.Kada se uzmu u obzir svi parametri i dobro analizira današnji susret,potpuno je jasno da će Slobodan Stašević morati da prodrma ekipu i ulije joj neophodno samopouzdanje u kratkom vremenskom periodu,kako bi delovali kao tim koji hoće da kroji vrh tabele.Sa druge strane,Polet zaslužuje sve pohvale za prikazanu dozu borbenosti,želje i htenja i nema sumnje da će „kraj pruge“ biti tvrd orah za sve suparnike.