PLS: Inđija - Mladost (L) 2:1
23.03.2014 fkindjija.com

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Dejan Anđelković iz Kruševca, pomoćnici: Miodrag Zdravković iz Ražnja i Slađan Rajković iz Obreža. Četvrti sudija: Nikola Miladinović iz Jagodine. Delegat: Nenad Nikolić iz Lovćenca. Strelci: Lemajić 3.minut i Kovačević iz penala u 16.minutu za Inđiju. Živadinović u 11.minutu za Mladost. Žuti kartoni: Kovačević 26., Vuković 38 i Stanković 89.minut – Inđija, Živadinović 66 i Kovačević 79.miinut – Mladost. Crveni karton: Milašinović 86.minut (drugi žuti) - Inđija.

Inđija: Stanivuković, Pejić, Stanković, Milašinović, Jović, Tomčić (Simonović), Varga, Vuković (Rajak), Kovačević (K) (Krivouća), Bjedov, Lemajić. Trener: Zoran Veselinović.

Mladost: Janković, Petrović, Lazović, Golemić, Milunović, Vasić (K), Tešić (Grujičić), Avramović, Milosavljević (Kovačević), Živadinović, Pešić (Crnomarković). Trener: Nenad Milosavljević.

Gradski stad ion u Inđiji je bio porište veoma retke utakmice u kom poslednjeplasirani tim dočekuje prvoplasiranog i na kraju pobedi.

Za Inđiju je ova utakmica bila kvalifikaciona, uostalom dokle god ima nade za opstanak ona će ovog proleća takve mečeve i igrati. Po domaćina neverovatan početak utakmice. Već u 3.minutu iz prvog šuta u okvir gola, mreža se zatresla. Lemajić je bio strelac tog gola, posle sjajne i brze akcije svog tima.

Drugi udarac u okvir gola i bilo je 1: 1 u 11.minutu meča. Ovog puta su Lučanci pokazali zašto su prvi na tabeli. Brza razmena dodavanja, lopta stiže do Predraga Živadinovića, sjajan šut i golman Inđije Stanivuković je nemoćan.

Pet minuta kasnije kolosalna šansa za domaćina, Janković sjajno brani, vadi loptu iz samog ugla svog gola, a na njegovu nesreću ona stiže do Bjedova. Igrač Inđije je bio leđima okrenut ka golu, stiče se utisak da je krenuo van kaznenog prostora i u tom trenutku ga ruši Tešić. Igrač koji je sjajno asistirao kod gola gosta. Sudija blizu i pokazuje na penal. Iz penala, četvrtog šuta u okvir gola, kapiten domaćina Kovačević siguran i na semaforu je 2: 1.

Retko je ko na stadionu i pomislio da je to i konačan rezultat utakmice, postignut u prvoj trećini prvog poluvremena, a bilo je na kraju tako.

Mladost je u drugom poluvremenu sve učinila da stigne do gola i boda, ali strelci nisu imali više sreće, a i golman Stanivuković je pokazao da se na njega mora računati. Gosti su u dva navrata tražili od Anđelkovića penale za svoj tim, a sudija ni jednim gestom nije pokazao da je to bilo opravdano.

Fudbal Fudbal Prva liga Srbije Inđija Mladost (L)