Jedinstvo (K)
Dunav

MFL Sombor: OFK Šikara - Jedinstvo (R) 1:0

14.04.2013 Vinko Janković

Fudbaleri OFK Šikare iz istoimenog izletničkog mesta u blizini Sombora, "ubrali " su prve ovoprolećne ljubičice pred svojim navijačima i time demantovali čaršijske priče o njihovom navodnom raspadanju i istupanju iz takmičenja. Za današnji susret sa Jedinstvom iz Ribareva, domaćin je imao na raspolaganju 18 fudbalera, prvu postavu i tesnu klupu. Nakon tri uzastopna poraza i negativne gol razlike 0: 15, danas su fudbaleri trenera Jovice Stojakova, nadvisili svoje mogućnosti, jakom željom , borbenom igrom i na kraju zasluženom pobedom, uzeli sva tri boda nad ekipom, koja je na svega dva minuta do kraja susreta imala bod u džepu. Utakmica je odigrana po lepom sunčanom vremenu , ali na neravnom i grbavom terenu koji je podjednako smetao i jednima i drugima. Teško je bilo odigrati dupli pas po zemlji jer se lopta nije kretala željenom putanjom i bilo ju je teško kontrolisati. . Ipak, fudbaleri i jedne i druge ekipe , maksimalno su se trudili, . da se u najboljem svetlu predstave malobrojnoj publici . U prvom poluvremenu, oba sastava su uglavnom igrala na sredini terena, a retko su se nalazili u šansi da ugroze mrežu protivnika , Zadnje linije obeju ekipa, dugim su izbacivanjem lopti u blizini šesnaesterca, otklanjali opasnost od svog gola. Nastavak utakmice u drugom poluvremenu, protekao je u blagoj nadmoći domaće ekipe, koji su preko svog levog krila, Trivunovića pripretili borbenim gostima koji su se uspešno branili, a ponek su i oni pripretili Milosavljeviću. Jedan pokušaj najopasnijeg domaćeg igrača u 77 minuti, kada je sa ivice šesnaesterca uputio jedan dobar prizemni udarac ka golu Desnice, ali se ovaj nije dao iznenaditi. I kada je već izgledalo da će rivali podeliti bodove i tako zadovoljno napustiti borilište, rezervista gostiju Mišković, bespotrebno je napravio jedan prekršaj na 40 metara od gola, a slobodan udarac je izveo Miljić, tako što je nabacio loptu u šesnaesterac Jedinstva na glavu Trivunovića, koji trzajem vara odbranu gostiju i šalje loptu u levi ugao gola golmana Desnice. Neopisiva radost fudbalera OFK Šikare nakon gola koji je srušio nadu gostima da će posle ovoga susreta ostati neporaženi, a domaćinima prvi ceo plen posle tri izgubljene utakmice. Utakmica je bila fer i korektna, suđenje sudijske trojke iz Karavukova je bilo na visini, a pokazane javne opomene , dobili su igrači koji su se ogrešili o pravila sportskog ponašanja na terenu. Bolji od ostalih bili su Trivunović kofd domaćih i Rodić kod gostiju.

OFK ŠIKARA -JEDINSTVO(R)  1:0 (0:0)

Sombor 14. april 2013 godine. Igralište u izletištu Šikara. Gledalaca 50. Sudija i NIKOLIĆ, pomoćnici Mitrović i Aleksić (svi iz Karavukova) Delegat Obradović (Kruščić)Strelac : Trivunović u 88. minutu za OFK šikaru. Žuti kartoni : Lerman  Ajduk i Damjanović. , Crveni kartona nije bilo . Igrač utakmice Trivunović (OFK Šikara).

OFK ŠIKARA : Milosavljević, Ostojić, Grgić(Topalov). , Momčilov, Balog, Fridrih, Devrnja(Vukomanović), Nikšić, Mijanović, Miljić i Trivunović
JEDINSTVO (R) Desnica, Bogunović, Krstić, Rodić, Runjajić,  Lerman, Radaković, Vrančić, Brkin(Vidaković), Ajduk i Damjanović (Mišković)

Na slici: Trenutak odluke u 88. minutu kada Trivunović šalje loptu pored nemoćnog Desnice u levi ugao gola gostiju

Fudbal Fudbal Međuopštinska liga Sombor-Apatin-Kula-Odžaci OFK Šikara Jedinstvo (R)