09.06.2013 S.Blagojević

PTZ: Juhor - Đerdap 2:0

Pobeda Juhora u najznačajnijoj utakmici poslednjeg kola Pomoravsko-Timočke zone posle koje su Obrežani prebrinuli sve brige oko opstanka posle bolje igra i sasvim zasluženo. Gosti uglavnom nemoćni pa su porazom izgubili drugo mesto koje ih je vodilo u baraž za Srpsku ligu gde će umesto njih to biti ekipa Bora.  Domaći su poveli u 17. minutu posle kornera najviši u buketu igrača bio je štoper Martin Radević i glavom savladao Grekulovića, potom u 28. minutu Petković iz slobodnog udarca sa 25 metara pogađa prečku, da bi gosti u 30. minutu propustili kolosalnu šansu da izjednače ali je golman Maksimović sjano odbranio šut Dimitrijevića u situaciji jedan na jedan.  Juhor novi zicer promašuje u 44. minutu kada na odličan pas Jezdića kapiten Mladenović šutira ali Grekulović brani.
 Samo što je počelo drugo poluvreme u 47 minutu Obrežani dolaze do vođstva od 2:0. Brzo je izveden prekršaj odbrana gostiju i golman Grekulović slabo su reagovali a snalažljivi Marković pogodio za konačnih 2:0

Do kraja još jednom je Marković bio u šansi a Grekulović sjajno odbranio  da bi pravu bravuru golman gostiju napravio pet minuta kasnije kada je bravurozno odbranio šut Jezdića sa 3-4 metra. Šta reći o gostima oni su juče izgubili baraž porazom u Obrežu, doduše izgubili su oni to mnogo ranije nekim čudnim odlukama ali postoji nepisano pravilo kada te neko napada onda se braniš , mnogim predstavnicima štampe se čini da Kladovčani nisu koristili odbrambeni mehanizam da se zaštite od nekih van fudbalskih radnji zašto pitanje upravo za njih.

Strelci: 1:0 Radević u 17, 2:0 Marković u 47. minutu. Stadion Juhora, gledalaca 500. Sudija Milan Mitić (leskovac) 7. Opomenuti igrači: Petković (Juhor), Babucić i Prvulović (Đerdap). Igrač utakmice: Ivan Maksimović (Juhor).

JUHOR: Maksimović 8, , Radonjić 6, 5(Didić-), Jezdić 8, Radević 7, 5, Žerjav 7, 5, Sibinović 7, Mladenović 7, Marković 7(Stević-), Šljivić 7(dimitrijević-), Cvejić 7.

ĐERDAP: Grekulović 6, Prvulović 6, 5, Viorikić 6, Babucić 6, Ranđelović 6, Čumpujerović 6, Ilijević 6, 5, Jeremiev 6(Vasojević-), Dimitrijević 6, , Sandulović 7, Milićević 6, 5.

Na slici: FK JUHOR pre utakmice sa Đerdapom

IVAN MAKSIMOVIĆ SE OPROSTIO

Dugogodišnji golman Juhora Ivan Maksimović (na slici) stajao je u subotu poslednji put među stative Obreškog gola, pošto je doneo odluku da napusti klub i posveti se radu u svom matičnom klubu Borcu iz Gornjeg Katuna.

Župa 2 : 0 Dragocvet
Ozren 2 : 1 Majdanpek
Juhor 2 : 0 Đerdap
Timočanin 6 : 1 Kablovi
OFK Bor 0 : 3 Bošnjane
Radnički (L) 5 : 1 Napredak (D)
Jedinstvo 8 : 0 Rembas
Dunav 3 : 0 Pepeljevac