15.05.2013 S. Blagojević

PLS: Napredak - Mladenovac 4:1

Sada već novi superligaš iz Kruševca pokazao je svu svoju snagu i kada timu ne ide i kada su igrači emotivno i psihološki ispražnjeni (kako kaže njihov šef struke Nenad Milovanović) pobedivši visokim rezultatom ekipu Mladenovca a igrajući na momente dobro sa visokih 4:1.  A na startu je moglo biti drugačije već u 1. minutu sjajan šut gostujućeg igrača Pantelića u sam levi gornji ugao Napretkovog gola ali Krznarić bravurozno brani i šalje loptu u korner, sa leve strane iz kornera ide centaršut najviši je  br. 15 gostiju Ušumović šalje loptu u mrežu ali na gol liniji jedan od Napretkovih igrača je izbaca iz gola. U 11. minutu kiksa frimponga  lopta dolazi do Pešića ali ovaj iz idealne pozicije slabo šutira. I onda stiže kazna za goste. Mladi Bajić sjajno prodire po desnoj strani, odlično centrira na drugu stativu gde Gavrić glavom vraća loptu  u sredinu majstoru kapitenu Mirosavljeviću ovaj se lažnjakom oslobađa bloka i manirom rasnog strelca šalje loptu u donji levi ugao Radića za 1:0. Mladenovac ponovo pokušava u 20. minutu preko Pešića ali Krznarić opet sjajno brani, a onda sjajni najbolji zadnji vezni lige Radomir Koković u 23. minutu prima loptu na ivici svog šesnaesterca a onda velemajstorski dugom dijagonalom preko 40 metara pronalazi mladog Bajića koji izlazi sam ispred Radića i manirom iskusnog asa ovaj golobradi mladić dovodi Napredak u vođstvo od 2: 0. Posle ovog gola tempo ne pada gosti i dalje traže šansu a domaći preko Gavrića u 35. minutu ugrožavaju gol gostiju ali lopta ovog čivijaša ide preko gola. U 44. minutu odličan prodor po desnoj strani idealan centaršut u takozvani mrtav prostor Gavrić se baca i loptu glavom šalje u gornji levi ugao golmana Radića za 3:0 i odlazak na odmor.
Samo što je počeo drugi deo u 48. minutu posle igranja rukom jednog igrača gostiju na 18 metra, slobodnjak za Kruševljane! Kraj lopte su Udovičić, Koković i Dunjić, varka uspeva Koković strahovito šutira za evro gol, lopta odlazi u levi gornji ugao Radića za 4:0
Gosti dolaze do daha u 53. minutu. Mamić seče jednu loptu Gavrića na desnoj strani odlično upošljava na suprotnoj strani Dobrašinovića ovaj polulevo u šesnaestercu prima loptu i šalje je u levi donji ugao Krznarića za ispostaviće se konačnih 4:1. Do kraja utakmice tempo je pao a i jedni i drugi imali su po jednu šansu Gavrić za domaće a Dobrašinović za goste, sve u svemu nova recka lidera i novog superligaša iz Kruševca

Strelci: 1:0 Mirosavljević u 12, 2:0 Bajić u 22, 3:0 Koković u 45, 4 0 Gavrić u 48 , 4:1 Dobrašinović u 53. minutu. Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 3500. Sudija Darko Bogdanović (Kraljevo) 6. Opomenuti igrači: Frimpong, Bojić i Gavrić (Napredak) i Dobrašinović i Spasić (Mladenovac). Igrač utakmice: Radomir Koković (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 7, Koković 8, , Frimpong 7, Bogdan Milošević 7, 5, Bajić 7, 5 (Trujić-), Regan 7 (Petrović-), Mirosavljević 7, 5, Bojić 7, Gavrić 7, 5 (Bošković-).

MLADENOVAC: Radić 6, Mitrušić 6, Spasić 6, 5, Krstić 6, Ušumović 6, 5, Plavšić 7, Kašić 7, Ćirić 6 (Mirović 6), Tešić 6 ( Dobrašinović 7), Mamić 6, 5, Pantelić 6, 5 (Stevančević-).

ŽARKO ĐUROVIĆ- ČESTITAM NAPRETKU ULAZAK U SUPER LIGU

Ovim rečima se šef struke Mladenovčana obratio prisutnim predstavnicima štampe posle utakmice na konferenciji za štampu. , rekavši da je ovo jedna od najboljih utakmica da su stvorili dosta šansi ali da su od najkvalitetnijeg tima lige kažnjeni. za promašaje i još jednom čestitao Kruševljanima na pobedi i Superligaškom statusu.

Šef struke Kruševljana Nenad Milovanović rekao je: Ne želim da se ponavljam ali videli ste koliko je utakmica bila teška ali kvalitet je presudio oni su stvarali šanse a mi davali golove. Teško je motivisati ove momke jer su oni ispražnjeni i emotivno i psihološki zato ćemo u narednim utakmicama dati šansu i onima koji nisu imali minutažu ove sezone završio je Milovanović

Na slici: Detalj sa konferencije za štampu