02.05.2013 S.Blagojević

Prva rasinska liga: Sloga (Ć) - Trajal 5:1

Veliki derbi Rasinskog okruga dve vodeće ekipe pripao je Ćićevčanima, a igrači Sloge potpuno su demontirali Trajal sa pet golova u mreži nesigurnog Jovanovića. Počelo je po Ćićevce najbolje moguće Darko Maksimović je već u 2. minutu iz jedne gužve doveo Slogu u vođstvo. Na 2:0 povisio je iskusni Golubović u 20. minutu posle prekida, kapiten Aleksandar Petrović je odlično ubacio loptu u šesnaesterac gostiju gde je Golubović pored anemične odbrane Trajala postigao gol u 43. minutu 3:0 ponovo centaršut kapitena Al. Petrovića, a Darko Maksimović glavom matira Jovanovića.

U nastavku tempo je pao ali je Sloga preko Savića povisila na 4:0, da bi sjajni veteran Šljivić u 80. minutu srušen u kaznenom prostoru gostiju a sigurni izvođač bio je Darko Maksimović za 5:0. Čast Trajala spasio je Milanović u 90. minutu. Ovom pobedom Ćićevčani su dokazali da mogu imati visoke domete pa plasman tj povratak u Pomoravsko-timočku zonu sad više nije nemoguća misija.

Strelci: 1:0 Maksimović u 2, 2:0 Golubović u 26, 3:0 Maksimović u 43, 4:0 Savić u 65, 5:0 Maksimović u 80. iz KU, 5:1 Milanović u 90 .minutu. Stadion Sloge u Ćićevcu, gledalaca 600. Sudija Goran Jevtić (Kruševac) 7, 5. Opomenuti igrači: Stojković (Sloga) i Bogdanović (Trajal). IGRAČ UTAKMICE: Darko Maksimović (Sloga).

SLOGA: Ratajac 7, 5, A. Petrović 8(Milosavljević-), Stanojević 7, 5, Kezunović 7, Stojković 7, 5, Radosavljević 7, Savić 7, Al. Petrović 9(Živković-), Golubović 7, 5 (Đokić-), Maksimović 8, 5, Šljivić 8.
TRAJAL: Jovanović 5, Ristić 6(Arsić-), Lazić 5, 5, Nedić 5, 5, Rakić 6, Radojević 6, Bogdanović 5, 5, Krstić 6, Stojanović 5(Rajković 6), Milanović 6, 5, Vujović 5, 5(Matić 5, 5).

Na slici: Darko Maksimović žestoko startuje na loptu

Sloga (Ć) 5 : 1 Trajal
Gradina 4 : 0 Blagotin
Poljoprivrednik 3 : 0 Naupare
Šanac 4 : 1 Sloga (D)
FUD 2 : 2 Mladost