U petak rudari jedni protiv drugih u Boru, derbi na Fetislamu, Brodarima se smeši prva radost protiv pobunjenih Paraćinaca

Na Istoku 8. kolo otvara se u petak utakmicom između Bora 1919 i Rembasa. Prethodno kolo je donelo smenu na vrhu tabele i sada Piroćanci kolo vode. Bilo im je potrebno 13 minuta, koliko je trajala utakmica sa skrpljenim Paraćincima da vežu petu pobedu. Borani su u Trsteniku gubili i stigli do boda, Leskovčani su nadigrali Dunav, Đerdap je poklekao u predgrađu Aleksinca, Kruševljani su produbili krizu Brodara “orlovi” su najzad zaigrali kako treba i radovali se pored Kraljevice, bez pobednika bilo je u Ćupriji i Resavici.

U okršaju dve “rudarske” ekipe Borani su favoriti. U Trsteniku su uzeli samo bod i prvo mesto prepustili Radničkom. Biće pod pritiskom i u obvezi da pobede, drugačiji scenario stvara dodatne teškoće. Rembas je vodio protiv Vlasine, ali nije pobedio pružaju bolje igre nego što rezultati govore. Realizacija je problem i u Boru će biti na velikim iskušenjima i defanziva treba da položi ispit.

U subotu se igra pet utakmica, u Kladovu, Prahovu, Jagodini, Nišu i Kruševcu.

Dunav dočekuje moćnog lidera iz Pirota koji je vezao pet pobeda. Domaćin je izgubio u Leskovcu i nisu našli ključ za poletnu igru rivala, koji je mogao biti ubedljiviji. Imaju polovičan učinak i bivši trener Ranđelović je dobro spremio i selektirao ekipu i postavio na zdravim osnovama. Radničkom je trebalo 13 minuta da protiv skrpljenih i nezadovoljnih Paraćinaca završe sav posao, poveže i peti trijumf dovoljno za lidersku poziciju (prvi put posle dve godine). Prvi trener Stanković i njegovi saradnici Mančić i Džunić su svesno išli na podmlađivanje i zahvalili se nekadašnjim vedetama. Pokazalo se kao produktivan potez i sa organizovanim radom na svim nivoima, došli su adekvatni rezultati. Problem predstavlja udaljenost Prahova od Pirota i pred igračima je duga i naporna vožnja.

Derbi se igra nizvodno Dunavom, u Kladovu, gde gostuju odlični Leskovčani. Drugi poraz u prvenstvu nije pokvario atmosferu na Fetislamu i do samog finiša imali su bod u džepu. Đerdap je furiozno krenuo i kući ima sve tri pobede. Sloga je protiv Dunava mogla biti i ubedljivija, jer su na 0:0 imali tri kolosalne prilike u situacijama “jedan na jedan”. Igraju otvoreno, dosta trče, opasani su iz prekida i na starani su uspešniji (tri pobede). Veliki hendikep je teža povreda Milića, najboljeg igrača, za koga je polusezona najverovatnije završena. Duel može da ode na jednu i na drugu stranu, domaći teren predstavlja malu prednost i dugo putovanje gostiju ide na ruku Novčiću i drugovima.

GFK Jagodina dočekuje Trstenik PPT kao favorit i to treba da potvrde na terenu. Ispustili su pobedu u Ćupriji i sekunde su ih delile od celog plena. Red pobeda, red remija bilans je mlađanih Jagodinaca u poslednje vreme. Trsteničani su iznenadili moćne Borane, vodili i Krneta je sprečio veliko iznenađenje. Novi trener, taze pojačanja, traže vreme da se tim konsoliduje.

OFK Sinđelić dočekuje promenljive Moravce. Prva pobeda u Zaječaru donela je olakšenje i biće inspirisani da povežu i drugi trijumf. Dobili su na suvi kvalitet, ovo je najava da dobar roster može više naročito će morati da porade na efikasnosti i od poslednjih prinova u špicu očekuju golove. Ćuprijčani i dalje klecaju i srećno su na isteku meča došli do boda protiv Jagodinaca. Radi se o dobroj i kompaktnoj ekipi, izgledaju korpulentno, trkački su nastrojeni i pre će biti problem u organizaciji i psihihološkom momentu.

Sa dve pobede Kruševljani su skočili na tabeli i sada ni vrh nije daleko. Savladali su prema očekivanju razočaravajuće Brodare (Jović dva gola). Odigrali su slično kao u niškom predgrađu i već posle pola sata stekli opipljivu prednost. Uvek igraju otvoreno, na gol više, rekoše da moraju poraditi na defanzivi po kojoj su ranije bili prepoznatljivi. Zaječarci, naredni protivnik, predstavlja najveće razočarenje. Vezali su četiri poraza, otišli su u kontraritam i nije jasno zašto rezultatski tako prolaze. Pored promene trenera, na čelo kluba došao je novi predsednik, da li će to doneti boljitak ostaje da se vidi.

U nedelju se igra u Brzom Brodu i Vlasotincu.

Brzi Brod se “nasukao” još od početka prvenstva i moćniji i ambiciozniji tim tavori pri dnu tabele (bez pobede). Četvrti (drugi vezani) upisali su u Kruševcu i umesto borbe za najavljenu titulu sledi borba za opstanak. Potrošena su milionska sredstva, nagomilan roster kvalitetnim igračima a rezultata nema, neobjašnjivo. Sreća ih je pogledala i za rivala će imati problematične Paraćince, koji su iz bunta otišli nekompletni u Pirot i završili meč posle 13 minuta. Od početka prvenstva igrači nisu dobili ni dinara, a kada će nije poznato. Navodno čeka se rebalans opštinskog budžeta koji nije na vidiku. Ne smeju rizikovati da drugi meč završe pre vremena jer se znaju sankcije.

Vlasina i Rudar 2016 odmeriće snage u meču u kome je domaćin blagi favorit. Pored Borana, jedini su neporaženi i u bilansu imaju najviše remija (pet). Radi se o tvrdoj ekipi, doselektiranoj koja pravi solidne rezultate uprkos neredovnim uplatama igračima. Aleksinci su pobedom u duelu sa Đerdapom prekinuli niz od tri poraza. Mlada ekipa ima borbeni instikt, dosta trče i pokušaće iz niskog bloka da iznenade na Rosulji.


Jedinstvo 1936 3 : 1 OFK Brzi Brod
Timok 1919 0 : 2 OFK Sinđelić
Morava 1918 1 : 1 GFK Jagodina
Trstenik PPT 1 : 1 Bor 1919
Rembas 1 : 1 Vlasina
Rudar 2016 2 : 0 Đerdap
Sloga (L) 3 : 1 Dunav
Radnički (P) 4 : 0 Jedinstvo (P)
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Radnički (P) 7 6 0 1 18
2 Bor 1919 7 5 2 0 17
3 Sloga (L) 7 5 0 2 15
4 Đerdap 7 4 1 2 13
5 Jedinstvo 1936 7 3 3 1 12
6 Vlasina 7 2 5 0 11
7 GFK Jagodina 7 2 4 1 10
8 Dunav 7 3 1 3 10
9 Jedinstvo (P) 7 2 3 2 9
10 Morava 1918 7 1 4 2 7
11 Rudar 2016 7 2 1 4 7
12 Rembas 7 2 1 4 7
13 OFK Sinđelić 7 1 2 4 5
14 Trstenik PPT 7 1 2 4 5
15 OFK Brzi Brod 7 0 3 4 3
16 Timok 1919 7 0 2 5 2
XS SM MD LG XL XXL