Uspešan start Slobodinih mlađih selekcija

Nakon odigrana po tri kola u svojim ligama, Slobodini omladinci, kadeti i pioniri su zabeležili veoma dobre rezultate. Još više raduje činjenica da su sve tri selekcije pokazale zavidan nivo fudbalskog znanja, što može i treba da imponuje više od rezultata.

Omladinska selekcija je u prva dva kola bila domaćin Slobodi iz Čačka i Radničkom iz Valjeva i na oba susreta su zabeležene pobede. Prvi meč je rešen pogocima Draškića i Maksimovića (2:1), a drugi Virića (2) i Šmakića (3:2). U trećem kolu, ova selekcija je gostovala ekipi Sloge iz Požege i već u 9. minutu ostala bez golmana na terenu. Golman Lacković je dobio crveni karton a obzirom da na klupi nismo imali rezervnog čuvara mreže, na gol staje napadač Maksimović. I u takvoj situaciji ekipa nameće svoj ritam i na poluvreme odlazi sa minimalnom prednošću golom Šmakića. Međutim već podmlađena selekcija nije mogla da izdrži čitav susret sa igračem manje i poklekla je u samom finišu pa je domaćin poveo sa 2:1. Ipak veliko Slobodaško srce u grudima naših dečaka im daje dodatnu snagu i Janko Virić postiže pogotak u 92. minutu za izjednačenje i konačnih 2:2.

Kadetska selekcija je u prvom kolu dočekala stare rivale, Čačanski Borac i odigrala nerešeno 2:2, uz golove kapitena Todorića i Popovića. U drugom kolu, ova selekcija je ponovo bila domaćin i to ekipi Radničkog iz Valjeva gde je zabeležena prva pobeda u prvenstvu zahvaljujući pogocima Vojina Radovanovića, pridošlice iz Sloge iz Bajine Bašte (2:1). U trećem kolu, poput omladinaca i kadeti su se uputili put Požege na megdan ekipi Sloge, koju su savladali mnogo lakše nego što se očekivalo. Sve je već bilo rešeno u prvih 45. minuta kada je naša ekipa povela sa 5:1. To je ujedno i rezultat kojim se ovaj meč završio, a pored Radovanovića koji je nastavio svoju golgetersku seriju sa još dva pogotka, u listu strelaca su se upisali i Popović, Udovičić i Gavrilović, najnovije pojačanje iz Crnokose.

Pionirska selekcija je imala zaista furiozan start prvenstva, sa dve veoma ubedljive pobede protiv nezgodnih protivnika. Na startu prvenstva, na stadionu u Sevojnu, savladana je pionirska selekcija Smedereva 4:1, i to pogocima dva Lazara, Đajića (3) i Nedovića (1). U drugom kolu, pioniri su na gostovanju u Loznici ekipi Respekt ostvarili još jednu ubedljivu pobedu, ovog puta rezultat je bio 5:1. Lazar Đajić, igrač koji je pristupio našem klubu iz Zlatara iz Nove Varoši, je nastavio da rešeta protivničke mreže i na svoj konto je upisao još jedan het-trik, dok su mu se sa po jednim golom na ovoj utakmici pridružili i Slović i kapiten Ratković. Nažalost, u trećem kolu usledio je i prvi poraz, od ekipa Apolon iz Kraljeva, na stadionu Radomir Antić (0:1).

Osim što rezultati svih selekcija daju nadu i veliki optimizam da su se stvari u Slobodinoj školi konačno pokrenule na bolje, još više raduje činjenica da sve tri ekipe zaista igraju dobar, atraktivan fudbal i pokazuju da imaju neverovatan potencijal koji je potrebno kanalisati i iskoristiti u budućnosti.


Javor Matis 2 : 0 Sloboda (Č)
Smederevo 1924 3 : 1 Loznica
Mladi radnik 1926 : Šumadija 1903
Radnički 1923 1 : 1 Jedinstvo (Ub)
AF Duljaj 1 : 1 Sloga (P)
Budućnost Krušik 2014 2 : 3 Radnički (V)
Mačva 1 : 2 GFK Sloboda
Metalac 2 : 1 Jedinstvo Putevi
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Radnički 1923 13 11 2 0 35
2 Jedinstvo (Ub) 13 11 2 0 35
3 Loznica 13 8 1 4 25
4 GFK Sloboda 13 8 1 4 25
5 Smederevo 1924 13 7 1 5 22
6 Šumadija 1903 12 7 1 4 22
7 Mačva 13 7 1 5 22
8 Radnički (V) 13 6 1 6 19
9 Sloboda (Č) 13 6 0 7 18
10 Sloga (P) 13 4 5 4 17
11 AF Duljaj 13 5 1 7 16
12 Metalac 13 4 3 6 15
13 Jedinstvo Putevi 13 3 2 8 11
14 Javor Matis 13 2 2 9 8
15 Budućnost Krušik 2014 13 2 1 10 7
16 Mladi radnik 1926 12 0 0 12 0
XS SM MD LG XL XXL