04.04.2013 Vinko Janković

MFL Sombor: Dunav četiri boda sa dva gostovanja

Posle dva odigrana kola u nastavku prvenstva Međuopštinske fudbalske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, dve ekipe su sa stoprocentnim učinkom. Lider na tabeli Rusin i Rastina 1918, ostvarili su obe pobede, dve ekipe su uzele 4 boda, sedam ih je slavilo jednu pobedu,a tri ekipe su oba prolećna meča izgubili. Ekipe Lipara i Aleksa Šantića poraženi su u gostima identičnim rezultatom (2:3), a OFK Šikara je kao domaćin , u uatkici koja je igrana samo 30 minuta, do prekida, gubila sa 0:6 od somborskih železničara.Među timovima koji se svrstavaju u hit ovoga proleća su Dunav iz Bačkog Monoštora i somborski OFK Metalac, koji su u prvom prolećnom kolu doneli bodove sa strane. Upravo te dve ekipe su se sastale u Somboru u utakmici koja je igrana po veoma teškom terenu, a koja je završena pravednim rezultatom 1:1. Monoštorci su .vodili u prvom poluvremenu, a domaćin je u nastavku izjednačio. Tako je satav, koji vodi trener Goran Terzić, sa dva gostovanja ostao neporažen, i u nastavak bitke za bodove ulazi sa više samopouzdanja i optimizma.U ostalim susretima, OFK ODžaci su se trgli posle poraza u prvom kolu od Jedinstva(R) isto kao i Terkveš nakon poraza od komšija iz Sonte. Ceh su platili Panonija u Odžacima i Jedinstvo (R) u Svilojevu. Kolućani su , nakon teškog poraza u Laliću, slavili nad Liparom pred svojim navijačima,a Rastinci su , minimalno sa 2:1 , pobedili sve bolji Dinamo iz Sonte. Stanje na tabeli se nije bitno promenilo, Rusin vodi sa 37 bodova , tri više od drugih OFK Odžaka, četiri plus nad Terkvešom i pet više od četvrtog ŽAK-a. Na začelju Jedinstvo(K) i OFK Metalac imaju po 11, a bod više, Jedinstvo (R) i dva više Panonija i OFK Šikara. Prvi prolećni derbi je već u subotu na igralištu kraj pruge u Somboru, gde se sastaju domaći ŽAK i vodeći Rusin. Obe ekipe imaju ambicije da od naredne jeseni pređu u Područnu ligu, a ovaj derbi će verovatno pokazati ko je zreliji za viši rang.U svakom slučaju ovaj će susret privući veći broj posetilaca od uobičajenih, a koja će crno-bela ekipa biti bolja u ovom derbiju ostaje da se vidi.

Na slici: Ekipa Dunava iz Bačkog Monoštora

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija
Dunav 2 : 2 Lipar