Odličan start Majura u plej-ofu, Sloga i Proleter slavili pred derbi odluke, Svileuvčanima sva tri boda iz Cerovca

Subotnji program gradskih fudbalskih liga Šabac obeležile su tri utakmice grupe “Mačva 2” na kojima je postignuto ukupno 11 golova. Za više od polovine, čak šest, bili su zaduženi akteri meča Benska Bara – Feniks (2:4). Tokom prvog poluvremena gosti su stekli prednost od dva gola, koju su uspeli da sačuvaju iako je domaćin pripretio u nastavku, pogotkom sredinom drugog dela igre. Otprilike u isto vreme, Proleter je slomio otpor Dumače i konačno poveo. Tri minuta pred kraj, drugim golom najboljeg strelca lige, Božidara Bratića, lider je otklonio sve dileme oko pobednika. Sloga je konačno ostvarila dugo željeni rezultat tokom proleća. Pobedili su Savacium sa 3:0, mada su dva od tri gola došla u poslednjih desetak minuta susreta. Šest bodova i dalje iznosi razlika između Proletera i Sloge pred sledeći vikend (29:23), kada će se sastati na terenu u Kasarskim livadama. Što se ostatka tabele tiče, u rasponu od pet bodova su sve preostale ekipe, počev od Benskih Bara sa 14, do Feniksa koji sada ima 9 bodova.

Plej-of grupe “Mačva 1” počeo je dinamično. Tome je najviše doprineo trijumf Majura u Tabanoviću (1:2). U duelu dve ekipe sa sjajnom formom Majur je uspeo da se nametne na teškom gostovanju, odakle se niko do sada nije vratio neporažen. Tako je Torpedo pretrpeo tek drugi poraz, što će brzo morati da ostave iza sebe imajući u vidu težinu svake naredne utakmice. U Slepčeviću je bilo mirno tokom prvog perioda igre, ali se slika na terenu drastično promenila u nastavku. Fudbaleri Omladinca su se raspucali, i za nešto više od 20 minuta dali su čak šest golova, od kojih je polovinu postigao Kosta Komanović. On je tako preuzeo vodeću poziciju na listi strelaca, a njegova ekipa se po broju datih golova izjednačila sa Torpedom. Međutim, ono najbitnije, bodovna prednost i dalje je na strani Torpeda (39:30) čiji će Omladinac biti gost sledeće nedelje, dok je treći sada Majur (27) koji će biti u ulozi domaćina protiv Culjkovića (26).

Ekipe grupe "Pocerina" bile su najefikasnije, na četiri utakmice postignuta su ukupna 22 gola. Shodno važnosti derbija Galeb – Mladost, ovde je postignuto najmanje – dva. Oba pogotka završila su u mreži Galeba, pa su tako Svileuvčani zabeležili vrednu pobedu (0:2) kojom su zadržali drugo mesto, ali su se i primakli lideru iz Gornje Vranjske na samo jedan bod. Jelen je iskoristio odličnih 15 minuta, od 19. do 34., kako bi postigao tri gola u Zablaću i tako veže treći prolećni trijumf. Konačan rezultat bio je 1:4. Što se uzbuđenja tiče, za taj element pobrinuli su se Bojić i Borac. Utakmica je donela obostrane preokrete, tri izjednačenja, kao i dramu u završnici koja je pripala ekipi iz Batalaga (3:5). Najveći doprinos pobedi imao je het-trik Nebojše Tomića. Sa druge strane, Metlić je na svom terenu bez većih problema nadigrao Jedinstvo. Pad u igri gostiju početkom drugog poluvremena onemogućio ih je da dođu do bilo kakvog pozitivnog ishoda, te otuda i visokih 6:1. Miloš Pocerac (28) je "odslužio" svoju pauzu, a rivali su to iskoristili da barem trenutno stvore dodatni pritisak. Mladost je iza sa jednim bodom zaostatka (27), Jelen na tri (25), dok Borac BTG ima deficit od četiri boda. Galeb je osvojio samo jedan bod iz tri derbija, usled čega je izgubio korak sa vodećima (22). Donji deo tabele predvodi Metlić, koji od ovog vikenda ima dvocifren učinak (11).

Gradska fudbalska liga Šabac - grupa "Mačva 1" plej-of

Gradska fudbalska liga Šabac - grupa "Mačva 2"

Gradska fudbalska liga Šabac - grupa "Pocerina"

IZVOR: OFSSABAC.ORG.RS

Benska Bara 2 : 4 Fenix
Dumača 0 : 2 Proleter
Sloga 3 : 0 Savacium
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Proleter 12 9 2 1 29
2 Sloga 12 7 2 3 23
3 Benska Bara 12 4 2 6 14
4 Dumača (-2) 11 4 3 4 13
5 Savacium 11 3 1 7 10
6 Fenix 12 3 0 9 9
XS SM MD LG XL XXL