PLS: Metalac - Inđija 3:0
Prvo poluvreme duel bivših superligaša nije obeležila baš tečna igra. Uglavnom se sve svodilo na individualne pokušaje igrača dva tima da ugroze rivalskog golmana sa šutevima oko kaznenog prostora. Takve pokušaje beležimo kod domaćina u 4. i 6. minutu. Gosti u nastavku agilniji, a sa prvim pokušejem su krenuli u 17.minutu kada je Tomanović šutirao kraj gola. Dobru akciju gosti prave samo minut kasnije, ali je upotrebljiv centaršut Košutića preleteo Lemajića. Poslednji pokušaj vredan pažnje u tom delu igre se desio u 35.minutu kada je Avrić dugo vukao loptu posle polu kontre gostiju, raspalio je po lopti sa oko 20.metara, ali je ona na sreću Pejovića otišla preko prečke.

U drugom poluvremenu opet domaćin prvi preti. Odlična akcija domaćina završava sa asistencijom ka usamljenom Živadinoviću, ovaj šutira sa peterca i tada je Milinović bio siguran. Momenat odluke se desio možda u 53.minutu. Savršena akcija gosta, lopta stiže do Dimitrova koji šutira petom ka golmanu Pejoviću sa peterca u njegove ruke. Kako je Dimitrov bio sam kao avet na tom mestu imao je ispostavilo se i bolje rešenje od atraktivnog, ali neefikasnog poteza.

Igrao se prvi sat utakmice kada je domaćin nagovestio svoje vođstvo. Ćirković je odapeo bombu ka gostujućem golmanu, koji istu šalje u korner. Tri minuta kasnije upravo posle kornera domaćin postiže gol. Korner sa desne strane napada domaćina, lopta ide ka beloj tački, Živadinović zaboravljen od svih, dobro se namešta hvata volej i tu nije bilo spasa. Lep gol za usamljenog strelca.

Gosti koji do tada nisu igrali podređenu ulogu kreću po izjednačenje. Prvo se oprobao Dimitrov u 65.minutu, njegov šut iz kaznenog prostora završava u spoljnom delu mreže. Osam minuta kasnije isti igrač ponovo šutira. Ovog puta sa ivice kaznenog prostora, ali je Pejović na visini zadatka.

Potom sledi tajac u opasnostima po gol rivala sve do 86.minuta. Ivanović šutira, čini se da je lopta na putu ka mreži Milinovića nekog zakačila i bilo je to 2: 0. Tada se igra gosta potpuno rapala. Samo minut kasnije nova prilika za Metalac, Živadinović lobuje istrčalog Milinovića, ali je ona na sreću gostujućeg golmana završila na umesto u mreži.

Minut i po kasnije i 3: 0. Brza akcija domaćina po levoj strani napada, odličan centaršut, na mestu je kapiten Luković i tu nije bilo dileme.

Do kraja nije bilo mnogo vremena za novu promenu rezultata. Nije bilo vremena, ali ni volje rivala. Metalac ostaje neugodan rival za zeleno bele, koji su opet bili neefikasni, a što još više brine imaju na startu proleća odbranu poput poznatrog švajcarskog sira. Tri meča, devet golova, vreme za uzbunu.

Gornji Milanovac. Stadion FK Metalac. Gledalaca oko 500. Sudija: Radovan Ćeramilac, pomoćnici: Miloš Miškeljin, Miroslav Lazić i četvrti sudija: Momčilo Marković svi iz Beograda. Delegat: Dušan Tomić iz Novog Sada. Strelci: Živandinović 64', Ivanović 86' i Luković 89'. Žuti kartoni: Dopuđ 37', Ivanović 75' i Ćirković 82' kod Metalca, Zelić 12 i Lemajić 56' kod Inđije.

Metalac: Pejović, Kosić (Ružičić), Kontor (Filipović), Liščević, Nikolić, Dopuđ, Ćirković, Luković (K), Živadinović, Ivanović, Mladenović(Vignjević). Trener: Vladica Petrović.

Inđija: Milinović (K), Lazareski (Savić), Živković, Tomčić, Jakovljević, Tomanović, Zelić, Košutić, Avrić (Kordolup)(Ivković), Dimitrov, Lemajić. Trener: Zoran Govedarica.