Bačka i dalje lider

Šandor Mihalec je postigao jedini gol za Petrovoselce - foto: V. Jankov

Šesto kolo Međuopštinske lige Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran donelo je poraze predstavnicima iz bečejske opštine. Jedinstvo je kod kuće u Bačkom Petrovom Selu izgubilo od Slobode iz Stare Moravice rezultatom 4:1 (1:1), a Mladost je u Pačiru savladana od lidera na  tabeli Bačke rezultatom 2:1 (1:1). U preostaloj utakmici Eđšeg iz Malog Iđoša pobedio je u Novom Orahovu Slaviju sa 3:1.

Očekivalo se da će se Petrovoselci revanširati Slobodi za poraz (1:0) u premijernom kolu tekuće sezone, ali su, zahvaljujući slabijoj koncentraciji u finišu utakmice doživeli ubedljiv poraz. Gosti su preko Ikraša poveli u 28. minutu, ali je Mihalec izjednačio iz penala u 37. minutu. Ikraš je u 54. minutu postigao svoj drugi gol za 1:2 na semaforu. I kad se očekivalo da će se tim rezltatom završiti utakmica, Petrovoselci u 90. minutu primaju gol, a strelac je bio Horvat, da bi u četvrtom minutu nadoknade vremana  Čizmar postavio konačnih 1:4.

Jedinstvo je u nedelju igralo u sledećem sastavu: Pastor, Kovačev, Vvučković (od 21. Dabižljević), Gajić, D. Stanojev, Mihalec, Drapšin (od 83. Varga), Avdulani, Hegediš, D. Kolompar (od 60. Gedelei), I. Kolompar.

Mladost je pružila čvrst otpor vodećoj Bačkoj u Pačiru, ali je na kraju morala da se pomori sa porazom. Vukajkija je već u devetim minutu postigao gol za vođstvo od 1:0, a Nikodinović je u 40. minutu uzjednačio na 1:1. Gol odluke postigao je Itaj u 55. minutu za konačnih 2:1.

Mladost je u Pačiru igralau sledećem sastavu: Bugarić, Vojinovič, D. Jelić, T. Tepić, Filipović, Nikodinovič (od 58 M. Tepić), Dražić, S. Milin, Ilić, N.Milin, D. Manić.

U narednom sedmom kolu Jedinstvo gostuje Slaviji, a Mlasost dočekuje Slobodu, dok se u trećoj utakmici sastaju Eđšeg - Bačka.