Voždovac pobedom nad Grafičarem prekinuo niz od četiri poraza

Sudar dva pretendenta na plasman u viši rang doneo je veoma zanimljiv fudbal na popularnom ˝krovu˝. ˝Zmajevi˝ su, predvođeni novim trenerom Ivanom Kurtušićem, želeli da prekinu seriju poraza i već u 7. minutu zamalo nisu došli u vođstvo, sjajnom paradom se istakao Guteša odbranivši šut Kolarevića sa ivice kaznenog prostora. U 11. minutu i Braunović iskušava Gutešu koji pokazuje da je spreman za veliku scenu i da nije tek tako u konkurenciji za prvi tim Crvene zvezde. Nakon perioda zatišja Voždovac stiže do prednosti, Petrović je izmakao pažnji odbrane ljubičastih i savladao u 33. minutu, ovaj put, nemoćnog Gutešu. Činilo se da se igrač domaćih u trenutku upućivanja lopte ka njemu nalazio u ofsajd položaju, ali je zastavica ostala dole.

Posle samo dva minuta prednost je mogao duplirati Kolarević, međutim bio je neprecizan za koji centimetar. Nastavljen je period igre sa puno uzbuđenja i gosti su u 38. minutu posle centaršuta Veličkovića, kada je lopta prevarila sve i našla se u mreži, stigli do poravnanja rezultata. Protesti domaćih igrača da je centarfor Grafičara Babakar odigrao loptu rukom kod skoka na centaršut i promenio smer nisu promenili odluku glavnog sudije, pa su morali krenuti sa centra. Na kraju se rezultatom 1:1 i otišlo na odmor.

Nastavak protiče bez dešavanja do 69. minuta kada su se u glavnim ulogama našli rezervisti Voždovca. Furtula je pasom izbacio Milosavića iza leđa odbrane gostiju i ovom nije bilo teško da savlada nemoćnog Gutešu. Igrači Grafičara potom nastoje da stignu do pozitivnog rezultata i sve karte bacaju na napad. Nisu međutim uspeli da stvore nijednu dobru priliku, samim tim ni šansu da izjednače.
Bio je ovo uspešan debi Ivana Kurtušića na klupi ˝Zmajeva˝, savladan je Grafičar i prekinut niz od četiri poraza. Voždovac će u 12. kolu biti gost Radničkom iz Sremske Mitrovice, dok Grafičar dočekuje Zemun.

VOŽDOVAC - GRAFIČAR 2:1 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Bikić Nikola. POM.SUDIJE: Laluja Bojan i Kuburović Nikola. STRELCI: B.Petrović 33. i Milosavić 69.min (Voždovac), Veličković 38.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Braunović, Kolarević, B.Petrović i Oanda(Voždovac), Veličković (Grafičar).
VOŽDOVAC: Filipović, Janković, Kolarević, Braunović (Knežević), Oanda, Traore, B.Petrović (Furtula), Belić (Milosavić), Nedović, Vuković, Vidić.
GRAFIČAR: Guteša, Marić, Matejević, Babakar (Čarls), Markišić (Radonjić), Eugen (Stojanović), Veličković, Jovanović, Jevremović (Nikolić), Ajdar, Mladenović (Spasojević).

Radnički (SM) 4 : 2 OFK Vršac
Voždovac 2 : 1 RFK Grafičar
Zemun 3 : 0 Borac 1926
Javor Matis 0 : 0 Radnik
Inđija Toyo Tires 1 : 0 Mačva
Mladost GAT 1 : 0 Smederevo 1924