Gardoš kula previsoka za Čačane

Zemun je ove sezone, po povratku u Prvu ligu, zabeležio kod kuće po jednu pobedu i remi i čak tri poraza, tako da protiv još jednog povratnika, Borca iz Čačka, u meč nije ušao kao favorit. Na terenu se pak pokazao kao bolji protivnik.

Prvu priliku na utakmici ima Borac  u 14. minutu kada je lopta nakon šuta Todosijevića sa 12 metara otišla tik iznad prečke. Dva minuta kasnije, posle loše intervencije golmana domaćih Ganića, nije najbolje odreagovao Radosavljević i ova prilika za čačanske "zebre" je otišla u nepovrat. U 27. minutu ni Kojić nije precizan, kada sa 8 metara šutira glavom preko prečke gola domaće ekipe.

Zemun je prvi udarac u okvir vrata uputio preko Parađine u 32. minutu, lopta je bila lak plen za Stanića. Dva minuta kasnije golman gostiju se istakao odbranom nakon snažnog šuta Svetličića sa 7-8 metara iskosa, Zemun najzad igra malo ofanzivnije. Zeleno-crni koriste minute slabije igre Čačana i preko Tabakovića u 38. minutu stižu do vođstva. Njegov šut je bio neodbranjiv, sa ivice šesnaesterca loptu je od stative poslao u mrežu i svoj tim na odmor poslao sa golom prednosti.

Zemun furiozno otvara drugo poluvreme, u 47. minutu centarfor domaćih je mogao bolje da odreaguje, sa 6-7 metara iskosa loptu je poslao samo u spoljni deo mreže. Ni strelac jedinog gola Tabaković u 50. minutu nije precizan, sa nekoliko metara udaljenosti loptu šalje u gol aut. Treću izglednu priliku u nastavku za domaće ponovo ima Tabaković dva minuta kasnije, posle kornera loptu je na petercu zahvatio glavom i poslao iznad gola.

Posle dominacije u prvih pola sata igre Borac ne postoji na terenu, inicijativu su preuzeli domaći igrači, a što prednost nije izražena većom razlikom krivi su njegovi dekoncentrisani napadači. Neefikasnost su ipak ispravili u 65. minutu. Veoma lepa akcija prethodila je drugom pogotku domaćih, Milošević je "izlomio" svog čuvara na krilu i u trepavicu pogodio Đukića kome je preostalo samo da se pokloni i loptu sa peterca pošalje u gol. Rapsodija domaćih je nastavljena u 81. minutu, rezervista Rošević iz blizine postiže treći gol za Zemun. Jedini put kada su gosti ozbiljnije pripretili zbio se u 84. minutu, lopta je prohujala kraj stative posle šuta Nenadovića sa 18 metara.

Na kraju visoka i sasvim zaslužena pobeda Zemuna, kojom su krenuli sa začelja tabele. Zemun sledeće subote od 14 sati igra protiv Grafičara iza juga Marakane, dok Borac istog dana od 18 časova dočekuje Javor.

ZEMUN - BORAC 1926 3:0 (1:0)

STADION: Gradski stadion. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Petrović Dejan. POM.SUDIJE: Šain Goran i Jovanović Lazar. STRELCI: Tabaković 38, Đukić 65. i Rošević 81.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Popović i Parađina (Zemun), Vujičić (Borac).

ZEMUN: Ganić, Plavšić, Tabaković (Kalat), Ratković (Rošević), Svetličić (Dialo), Vićentijević, Đukić, Parađina, Mijailović, Popović (Bogdanovski), Milošević (Trajkovski).

BORAC 1926: Stanić, Kolarević, Todosijević, Drašković, Vujičić (Bogićević), Radosavljević (Tomić), Nikić, Stevanović, Đokić (Adamu), Kojić (Fićović), Milekić (Nenadović).

Radnički (SM) 4 : 2 OFK Vršac
Voždovac 2 : 1 RFK Grafičar
Zemun 3 : 0 Borac 1926
Javor Matis 0 : 0 Radnik
Inđija Toyo Tires 1 : 0 Mačva
Mladost GAT 1 : 0 Smederevo 1924