Timok 1919 potopio Brzi Brod

Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 nastavili su pobednički niz u Srpskoj ligi „Istok“. Posle Jedinstva iz Paraćina i Kruševca ostvarili su u duelu sa Brzim Brodom, pretposlednjom ekipom na tabeli i treću uzastopnu pobedu (3:0) i još jednom potvrdili da neće tako lako odustati, u trci sa SU Dinamo Jug, Morave 1918 i Radničkog (P), za titulu i povratak u Prvu ligu Srbije.

Tokom celog susreta izabranici trenera Denisa Jovana su imali terensku inicijativu, ali prvu priliku za gol imali su gosti već u drugom minutu, ali je Vuk Janković iz gužve šutirao preko prečke. Za promašaj odmah ih je stigla kazna već u 10. minutu, kada je brzonogi Kosta Živić odlično prošao po desnoj strani, kao tane utrčao je u kazneni prostor i preciznim udarcem sa 12 metara, iskosa sa desne strane, poslao loptu u suprotan ugao – 1:0.

U 20. minutu Rastko Nikolić je mogao da se upiše u listu strelaca ali je golman gostiju Dušan Stamenković bio uspešniji. Revanširao mu se Vuk Janković u 27. minutu kada se spremao da šutira na gol ali je njegov udarac blokirao Petar Pavlović. U 32. minutu Kosta Živić je šutirao glavom tek pored stative. U 43. mintu mlađani napadač Rastko Nikolić je izmakao odbrani gostiju, na ivici kaznenog prostora bio je srušen. Isti igrač je šutirao sa ivice kaznenog prostora, pored zida, ali je golman gostiju bio na mestu. U nadoknadi vremena, Rastko Nikolić je ponovo bio u prilici da overi pobedu, ali da umesto da šutira iskosa sa leve strane, džentlmenski je zavrnuo loptu u peterac, ali je odbrana u poslednjim trenucima izbacila loptu u polje.

U nastavku gosti su zaigrali nešto otvorenije u kontrama napadali su sa nekoliko igrača, a u 50. minutu Uroš Stošić je izbio sam pred gol Timoka 1919, slabo je šutirao u golmanov desni ugao, ali je Aleksandar Jovanović paradom odbranio. Igrao se 75. minut kao da je umešni strelac Miloš Janković iz gužve udvostručio prednost Timoka - 2:0.

U 80. minutu Miloš Janković je glavom prebacio loptu do Rastka Nikolića, koji je danas pružio odličnu partiju, ali jednostavno nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Osam minuta pre kraja ovog susreta raspoloženi Nikola Tričković je odlično izveo korner sa leve strane u šesnaestrercu najviši u skoku bio je Petar Pavlović i glavom je poslao loptu i nebranjeni deo mreže za konačnih 3:0 za Timok 1919.

TIMOK 1919 - OFK BRZI BROD 3:0 (1:0)

ZAJEČAR: Stari gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Pešić (Leskovac), pomoćnici Stefan Pavlović (Svrljig) i Bogdan Tomić (Sokobanja). Strelci: Kosta Živić u 10, Miloš Janković 75, Petar Pavlović u 89. minutu. Žuti kartoni: Stojadinović (Timok 1919), Stošić, Petković, Kostić, Čarapić, P. Janković (OFK Brzi brpd). Crveni kartoni: Luka Stojadinović u 65. minutu (Timok 1919), Pavle Janković u 71. minutu (OFK Brzi brod).

TIMOK 1919: Jovanović, Pavlović, Milunović, Antunović (Ognjenović), Mašić (Rosić), Janković (Vanić), Rastko Nikolić, Tričković, Kiš, Živić, Stojadinović
OFK BRZI BROD: Stamenković, Stojković, Petković (Pekić), Kostić, V. Stošić, Aleksić (Marković), Tošić, V. Janković (Dimitrijević), Krstić, Čarapić (Aranđelović) , P. Janković.

Dunav 5 : 0 GFK Jagodina
Timok 1919 3 : 0 OFK Brzi Brod
SU Dinamo Jug 4 : 0 Jedinstvo 1936
Radnički (S) 1 : 0 Jedinstvo (P)
OFK Sinđelić 0 : 1 Trstenik PPT
Budućnost 1 : 3 Đerdap