''Begej'' potopljen u Crnji 2:0

Marko Mastilo - namešta ali i daje golove (foto: Dragan Pejić)

Kao što se i očekivalo derbi je ispunio očekivanja: utakmica je bila kvalitetna, igralo se lepo i efikasno a pobedio je, po očekivanju, bolji tim. Doduše sa, u odnosu na šanse, skromnim rezultatom, ali pobedi se ne gleda "u zube". Igralo se ne baš po idealnom vremenu ali pred dosta velikim brojem gledalaca tako da je bilo ugodno na stadionu "Stevo" čiji teren se polako normalizuje posle letošnjeg "preoravanja" i postavljanja zalivne drenaže.

Prvo poluvreme završeno je bez golova iako su crnjani u prvih petnaestak minuta propustili tri stopostotne šanse - Goran Vlaučin jednu i Srđan Matić dve, i da su ih realizovali pitanje pobednika bilo bi na brzinu rešeno. Eto i najbolji strelci tima znaju promašiti zicere, ali i to je fudbal i njegova čar. Zar ne? Razočarani promašajima Crnjani su stali i do kraja poluvremena više žalili no napadali.

Na gol se čekalo čak do 50. minuta kada je Hovanec prodro po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac a spretni Matić bio brži i tik ispred golmana gostiju je plasirao u mrežu. Drugi pogodak je rezultat lucidnog proigravanja Nemanje Kovačevića koji je u šesnaestercu pronašao neumornog Marka Mastila a ovaj sa desetak metara rutinski matirao odličnog golmana Trivunovića.

Đorđe Stojićev, 17-godišnji prvotimac (foto: Dragan Pejić)

Crnjani su mogli postići još nekoliko pogodaka jer su, kako je utakmica odmicala, bili sve nadmoćniji i opasniji. Tome su doprinela čak petorica novouvedenih igrača, pre svih vežnjaci Radivojac, Nemanja Kovačević i M.Tomin. Po ko zna koji put se pokazalo da je bitno imati jaku "klupu". Jer, s nje ulaze ne samo igrači koji po pravilu zamenjuju umorne "bonuse", već zamenjuju i povređene i igrače koji su odigrali nešto slabije. Dragoceno je za "Budućnost" što se, posle par meseci, vratio (niko ne zna što je i gde i odlazio) kreativni i ubojiti polušpic Radivojac, što mlađani "bonusi" Đorđe Dragović i Đorđe Stojićev izrastaju u vrsne prvotimce i što se brzonogi napadač Saša Prokin "Beli" posle operacije kolena i duge, preduge pauze polako vraća u tim. Rečju - iako je idealan tim manje-više poznat, mladi trener Basta ga sve češće osvežava novim igračima, što daje rezultate jer ga sada čini 15-16 po kvalitetu ravnopravnih prvotimaca, a ne samo 11!

Ovom pobedom Crnjani su se učvrstili na vrhu tabele, u narednih nekoliko kola imaju lekši raspored, a onda će finiš pokazati "kom opanci kom obojci", jer dolaze objektivno najteži protivnivi: Omoljica, Starčevo i Banatsko Karađorđevo.

Budućnost - Begej 2:0 (0:0)

Srpska Crnja: Stadion "Stevo". Gledalaca oko 200. Sudije: Nikola Brankov (Kikinda) - glavni 8, a Kristijan Kovač i Dragan Nebojša - pomoćni. Strelci: Matić u 50. i Mastilo 76. minutu za "Budućnost". Igrač utakmice: Srđan Matić.

Budućnost: Kuručev 7, Kondić 7, Stanić 7, Markov 7,5, Kuburović 7, Hovanec 7, Matić 8,5 (Terzin), Vlaučin 7 (Kovacević 7,5), Mastilo 8 ( M. Tomin), Stojićev 7 (Radivojac) i Dragović 7 (J. Tomin).
Begej: Trivunović 7,5, Rapajić 6,5, Čabrilo 6,5, Štrbac (Grbić 7), Umićević 6,5, Vukoje 7, Golijanin 6,5, Nikolić 6,5, Puškaš 6,5, Brankov 7 i Novaković 6 ( Obrenović 6).

Tekst i foto: Dragan Pejić

Budućnost (SC) 2 : 0 Begej
Polet (I) 2 : 0 Rusanda
Crvena zvezda 0 : 0 Kozara
Mladost (O) 2 : 2 Dolovo
Jedinstvo (V) 0 : 0 Jedinstvo (BK)