22.03.2008 Vuković Dejan

Zlatibor Voda - Vršac 1:0

Fudbaleri Zlatibor Vode su došli do nove pobede u prvenstvu pobedivši Vršac na Gradskom stadionu sa 1:0 (1:0). Od samog početka meča domaći su krenuli silovito ka golu protivnika, ređale su se šanse pred golom Donovića. U 20 minuti prva velika šansa za domaće igrače kada je sa desne strane Kopunović uputio odličan centaršut koji je voleom zahvatio Torbica ali je lopta prešla preko stative. Vilotić je dva puta bio u idealnoj prilici da glavom pogodi mrežu gostiju posle izvođenja kornera. U 33. minuti susreta sa 25 metara Milanković Nikola je uputio precizan i jak udarac ali je golman Vršca bio na visini zadatka i krajnjim naporom odbranio svoju mrežu. Zlatibor Voda je povela u 38 minutu susreta kada je Torbica idealno uposlio Kopunovića koji je izbio sam pred golmana i doveo svoju ekipu u vođstvo. Najzreliju priliku gosti su imali u 21 min kada je Benin Vojkan loše šutirao i pogodio golmana Stojanovića.
Početkom drugog poluvremena i dalje terenska inicijativa domaćina koji su ponovo preko danas veoma raspoloženog Kopunovića imali novu priliku u 56 minuti susreta. Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, međutim odbrana Zlatibor Vode na čelu sa sigurnim golmanom Davorom Stojanovićem, nije poklekla. Hendikep za goste se desio u 67 min kada je Lukić Nikola zaradio drugi žuti karton na meču i samim tim napustio susret ostavivši svoju ekipu sa igračem manje. Sporni momenat na utakmici se desio u 72 minuti kada je Torbica precizno izveo slobodan udarac, lopta se od prečke odbila iza leđa golmana Donovića, domaći igrači i publika su već slavili novi pogodak ali po sudijskoj odluci lopta nije završila u golu i on nije priznao pogodak. Do kraja susreta još par izglednih ptrilika za domaće pre svih Kopunovića i Kovačić Karolja ali rezultat se do kraja nije menjao.

Zlatibor Voda: Stojanović, Glogovac, Šarac, Vasić, Milanković, Vilotić, Kopunović (Kišjuhas), Torbica, Miladinović, Bosnić (Bator) i Ubiparip (Kovačić).
Vršac: Donović, Motorov, Jovanov, Babić, Rankov, Lukić, Stanković (Timić), Popov, Muškinja, Benin (Bihler), Počuča (Šipoš).

Mladost 1 : 0 Spartak (S)
Indjija 4 : 0 Sloven
Proleter 2 : 0 Big Bul
Jedinstvo 0 : 3 Tekstilac
Radnički (S) 2 : 1 Radnički (NP)
Spartak (D) 0 : 0 Palić Koming