Ćupričani nastavili odličnu seriju u pomoravskom derbiju u Paraćinu

Uspeh "crveno - belih" kraj Staklare; foto M. Đ. za srbijasport.net

Ćupričani su pobedili u derbiju Pomoravskog okruga i nastavili odličnu seriju rezultata u Srpskoj ligi “Istok”. Fudbaleri Morave bez poraza su duže od godinu i četiri meseca, od 27. maja 2023. i finiša prvenstva u zoni “Zapad”, kada su izgubili u Trsteniku (1:3).

Staklarci će dugo žaliti za propuštenim šansama, posebno u prvom poluvremenu. Iskusni Nenad Simić prvi je zapretio u 18. minutu udarcem sa 20 metara, lopta je prošla pored stative. Usledila je odlična šansa Nemanje Petrovića u 21. minutu posle duge lopte Petkovića, napadač SFS Borca prošao je po levoj strani, ušao u šesnaesterac i neometan šutirao pored desne stative. Vezista Mijatović oprobao je šut u 36. minutu i prebacio okvir gola, a novu odličnu priliku imao je Zlatković u sledećoj akciji. Centrirao je Mićić sa levog boka, ofanzivni vezista Paraćinaca dobro je zahvatio loptu glavom, a golman gostiju Simić uspešno intervenisao. Pred odlazak na odmor, kapiten SFS Borca Simić izveo je slobodan udarac, lopta je otišla u korner.

Morava je postala opasnija u drugom poluvremenu, sa prodorom Čakića po levoj strani, a u 57. minutu udarac Todorovića odbranio je sigurni golman domaćina Narančić. Nova šansa za SFS Borac u 74. minutu, rezervista Čolović izveo je prodor po levoj strani i šutirao u suprotni ugao, a lopta je prošla pored stative.

Kazna za promašaje usledila je u 79. minutu, grešku odbrane domaćina iskoristio je zapaženi Aleksandar Todorović i neodbranjivim udarcem sa šesnaesterca zatresao mrežu. Domaći tim je imao inicijativu do kraja utakmice, ali nije mogao da probije čvrst oklop Ćupričana. Popularni „crevari“ su potvrdili da su hit jeseni u Srpskoj ligi “Istok”.

SFS Borac - Morava 0:1 (0:0)

STRELAC: Todorović u 79. minutu. STADION: Sportski centar Borac u Paraćinu. GLEDALACA: 500. SUDIJA: Stefan Pešić. POMOĆNICI: Miljan Antić i Dušan Dimitrijević (svi iz Leskovca). ŽUTI KARTONI: Petković (SFS Borac), Alempijević, Todorović (Morava).

SFS BORAC: Narančić, Gajić, Mirkailo, Petković, Vuletić, Đokić, Mijatović, Mićić (od 78. L. Petrović), N. Petrović, Zlatković, Simić (od 51. Čolović).

MORAVA: Simić, Polovina, Šapić, Ristić, Todorović, Ilić, Stojanović, Radosavljević, Miljković (od 46. Čakić), Stanković, Alempijević.

Dunav 1 : 0 OFK Brzi Brod
GFK Jagodina 0 : 0 Jedinstvo 1936
Timok 1919 2 : 0 Jedinstvo (P)
SU Dinamo Jug 2 : 1 Trstenik PPT
Radnički (S) 2 : 3 Đerdap
OFK Sinđelić 0 : 1 Radnički (P)