OFK Kopaonik 1931 do bodova posle preokreta u Jasenovu

Orlovi - OFK Kopaonik 1931 -foto: Žarko Arsić

Juče u Jasenovu u okviru 7. kola Zone "Zapad' sastale su se ekipe Orlovi i OFK Kopaonik 1931. Po hladnom i kišovitom vremenu domaćin je bolje otvorio utakmicu i u prvih desetak minuta imao veoma dobre šanse da dođe do prednosti. Pet minuta kasnije domaćinu je poništen gol zbog nedezvoljene pozicije, da bi u 21. minutu Dželatović pogodio stativu. Posle početnog pritiska domaćina gosti uspevaju da se konsoliduju, da bi u 37. minutu domaćin stigao do prednosti strelac je bio Slavković 1 0.

U drugom poluvremenu gosti iz Brusa su zaigrali mnogo mnog bolje ulaskom u igru brzonogog Marjana Nikolića koji je svojom brzinom doneo preokret u igri gostiju. I mladi Gujić je imao dve odlične šanse prvu samo što se krenulo sa centra kada pogađa stativu a zatim i u 51. kada šutira veoma dobro ali lopta prolazi pored gola. I upravo je Marjan Nikolić oboren u šesnaestercu a sudija Filipović ispravno pokazuje na belu tačku, opkolili su domaći fudbaleri glavnog sudiju u nameri da promeni odliku ali do toga nije došlo. Siguran realizator penala je bio Vukojević za 1:1. Posle izjednačujućeg gola gosti iz Brusa su krenuli sa još žešćim napadima ka golu domaće ekipe a domaćin se silovito branio. U 78. minutu Nikolić je iz sve snage raspalio po lopti a golman Raičević uz dosta muke izbacuje u korner. Gost koristi nadmoć i uspeva da preokrene rezultat u svoju korist u 80. minutu Vukojević pronalazi Grujića koji beži odbrani domaćina i postiže gol za preokret 1:2. Do kraja domaći fudbaleri nisu uspeli da izbegnu poraz a tri boda zasluženo odlaze u Brus.

ORLOVI - OFK KOPAONIK 1931 1:2 (1:0)

Jasenovo-Stadion Orlovo Gnezdo. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Filipović (Kruševac) 7,5. Strelci: Slavković u 36. za Orlove, Vukojević u 71. iz penala, Grujić u 80. minutu za OFK Kopaonik 1931. Žuti kartoni: Dželatović, Marinković, Janjić (Orlovi), I.Nikolić, Vukojević, Obradović (OFKKopaonik 1931). Igrač utakmice: M.Nikolić.

ORLOVI: Raičević 6, Stanisavljević 6,5, Milošević 6,5 (Sibinović-), Slavković 7 (Vlajković-), Dželatović 6, Janković 7, Rakić 6,5, Gojković 6,5, Marinković 6,5, Jevtić 6,5 Janjić 7.
OFK KOPAONIK 1931: I.Nikolić 6,5, Obradović 7, Mehmedi 7,5, Danilović 7 (Knežević 7), Vilimonović 7 (Jovanović-), Vukojević 7, Čukuranović 7,5, Kovačević 7,5, Grujić 7, Milisavljević 6,5 (M.Nikolić 7,5), Burgić 7,5.