Ribnik najprijatnije iznenađenje prvenstva i dalje na čelu tabele

Utakmica u Gornjem Ribniku: Ribnik - Sloboda 1948 Mijajlovac, foto D.Ivanović

U prethodnoj prvenstvenoj sezoni Druge okružne lige Ribnik kraj prvenstva dočekao je na dnu tabele, da bi u ovoj novoj sezoni, uz neka od pojačanja najprijatnije iznenadio dobrim igrama kao domaćin i na strani, skor 4 pobede 1 nerešeni rezultat i 13 bodova na tabeli Druge Rasinske okružne lige ’’Zapad’’.

U okviru 5. kola danas na svom igralištu u Gornjem Ribniku, domaći su bili mnogo bolji i ubedljivi protiv loše ekipe Sloboda 1948 iz Mijajlovca 6:0, poluvreme 4:0. Ribničani su bili dominantni i svoj prvi pogodak postigli su već u 10. minutu strelac Andrija Karadžić. Danas raspoloženi Stefan Pljakić postigao je dva pogodka za 2:0 u 17. minutu i 3:0 u 25. minutu. Rezultat prvog dela utakmice postavio je u 34. minutu Stefan Lazarević iz opravdano dosuđenog jedanaesterca 4:0.

U nastavku susreta videli smo još dva pogodka posle bolje igre i nadmoćnosti domaće ekipe. Gosti su više puta pokušavali da nešto učine ali se sve završavalo bez rezultata. Tačku na ovaj meč stavio je danas agilni napadač ribničana Lazar Jevtić pogodcima u 56. i 86. minutu za konačnih 6:0 za Ribnik. Ovu utakmicu sudio je arbitar Milenko Dimitrijević dok je dužnost delegata obavljao profesionalno Srbin Radičević.

U narednom 6. kolu ekipa Ribnika gostuje odličnoj mladoj ekipi Jugovići u Bogdanju, dok Sloboda 1948 kući dočekuje solidnu ekipu Mebit iz Počekovine.

Vinogradar 0 : 0 Omladinac
Gradina 1 : 3 Jugovići
Ribnik 6 : 0 Sloboda 1948
Mebit 0 : 0 Morava
Mladost 4 : 1 Kamenorezac 76
Rujišnik 0 : 5 Stari Trstenik