Surčinci odneli čitav plen sa Careve ćuprije

BASK TEK igra promenljivo ove jeseni, a današnji duel protiv Jedinstva iz Surčina je bio oličenje njihovih jesenjih igara. Gostima su na startu ostavili puno prostora da iz tranzicije ugroze njihov gol. Igrao se 7. minut kada je posle prodora Šljukića, sa svega nekoliko metara udaljenosti Puzović prebacio gol domaćih. Pet minuta kasnije Puzović i sam pokušava sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala tik kraj stative BASK-a.

Domaći su prvi put opasno pripretili u 17. minutu, Martić je gađao sam rogalj, ali je bio neprecizan za samo nekoliko centimetara. Kolosalnu priliku da dovede "sokolove" u vođstvo ne realizuje u situaciji jedan na jedan Lepojević dva minuta kasnije, Novaković mu je šut odbranio nogom. Gađali su napadači ćorcima i kao da su se ispucali, pa sve do 42. minuta nije bilo šuteva na gol. A, onda je Šljukić teledirigovanim projektilom sa 18 metara "ubio pauka" i Surčince na odmor odveo sa golom prednosti.

Trostrukom izmenom na poluvremenu strateg domaće ekipe Radišić je pokušao da preokrene tok igre i rezultat, a prvu priliku za to nije iskoristio Đurić na isteku 50. minuta kada sa 5 metara prebacuje gol. To što nije uspelo domaćoj jeste gostujućoj osmici u 55. minutu, Puzović je iz slobodnjaka sa 23 metra neodbranjivo zatresao mrežu. Velikih i nedostižnih 0:3 u 57. minutu delo je rezerviste Matovića.

Domaći su potom golovima Milosavljevića u 68. i Pražića u 74. minutu stigli nadomak izjednačenja, ali snage za to nisu imali, pa su Surčinci odneli kući čitav plen.

Jedinstvo je ovom pobedom stiglo do 11 osvojenih bodova, dok je BASK TEK ostao na 5. U narednom kolu "sokolovi" igraju u gostima protiv Brodarca, dok Jedinstvo dočekuje Teleoptik.

BASK TEK - JEDINSTVO 2:3 (0:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Mirković Lazar i Stojanović Marko. STRELCI: Milosavljević 68. i Pražić 74.min (BASK TEK), Šljukić 42, Puzović 55. i Matović 57.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Petrović, Martić i Pražić (BASK TEK), Jovičin i Živanović (Jedinstvo).

BASK TEK: Jevrić, Radošević, Karišik, Petrović (Milovanović), Pražić, Đurić, Lepojević (Milić), Martić, Filipović (Milosavljević), Jović (Milisavljević), Krstin (Stupar).

JEDINSTVO: Novaković, Stojakov (Matović), Ilijev (Rupar), Obradović, Đermanović, Mitrović, Šljukić (Jovičin), Puzović, Broćeta (Nikolić), Andrić, Mijailović (Živanović).

Ušće Novi Beograd : Radnički (NB)
Studentski grad 1 : 0 Brodarac
BASK TEK 2 : 3 Jedinstvo
Teleoptik : Radnički (O)
OFK Budućnost : Zvezdara
Kolubara : GSP Polet Dorćol