Novim porazom Kamenorezac 76 prikovan za dno tabele

Na igralištu u Dublju pred malim brojem gledalaca, po sunčanom vremenu, odigrana je utakmica u okviru četvrtog kola Druge okružne Rasinske lige ’’Zapad’’. Domaćin Kamenorezac 76 opet nekompletan bez Nikole Pecića i golmana Lazara Petrašinovića i još nekih registrovanih igrača, izgubio je susret od ekipeK Mebit pred kraj utakmice, kao što je to bilo i prošlog puta u Gornjem Ribniku, ovoga puta 1:2 za Mebit, poluvreme 0:1.

Ponavlja se stara praksa da Dubljani ne mogu do kraja da sačuvaju vođstvo ili nerečen rezultat i bivaju kažnjeni. Prvi pogodak postigli su gosti u 25. minutu udarac Ilije Egerića završio je u mreži dubljana koju je danas morao da čuva iskusni štoper Dragan Župac. Stefan Simić je uspeo u 48. minutu da izjednači rezultat na 1:1 i svi su mislili da će tako i ostati do kraja, jer se igralo i dalje otvoreno, a igrači Kamenoresca su uspevali da zaustave protivničke napade, sve do 84. minuta kada je Mladen Matić iskoristio kardinalnu grešku domaćeg igrača pred šesnaestercem Dubljana prihvatio je loptu i ulaskom u šesnaesterac preciznim udarcem savladao golmana domaćih za 1:2 kada je nastalo slavlje gostiju što ih je učvrstilo na drugoj poziciji tabele sa 9 bodova.

Kamenorezac 76 je ovim porazom i bez bodova prikovan za dno tabele i ako se nešto ozbiljnije u klubu ne preduzme, neće biti uspeha u narednim utakmicama. U narednom 5. kolu gostuju u Maloj Drenovi kod ekipe Mladost, a Mebit kući dočekuje odličnu ekipu Morave iz Medveđe. I pored loših rezultata treba pohvaliti angažovanje predsednika Branka Topalovića, braće Dragiše i Dragana Jakovljevića, kao i Vukašina Petrašinovića da bi se FK Kamenorezac 76 održao u ovom takmičenju.

U ekipi domaćih dobru igru su pružili Vladimir Janković i Andrija Petrašinović. Pomenimo i sudije, glavni je bio Dejan Miletić a pomagali su mu sa strana Marija Sretenović i Zoran Miloradović. Dužnost delegata profesionalno je obavio Nikola Brzaković.

Omladinac 8 : 0 Rujišnik
Stari Trstenik 2 : 2 Mladost
Kamenorezac 76 1 : 2 Mebit
Morava 1 : 1 Ribnik
Sloboda 1948 1 : 4 Gradina
Jugovići 0 : 3 Vinogradar