Na otvaranju sezone SAS u meču punom preokreta izgubio od Novog Sada

Pred domaćom publikom SAS je otvorio  novu sezonu u Prvoj futsal ligi i u utakmici punoj prekreta izgubio od gostiju iz Novog Sada rezultatom 3:5.

Prvu priliku na meču imali su domaći, ali je nakon šuta Radenkovića lopta završila tik pored gola. Gosti su ubrzo uzvratili kada je Bosnić zatresao prečku golmana domaćih Rodića. U 13. minutu, nakon solo akcije, Maravić postiže evrogol za vođstvo gostiju od 0:1. Dva minuta kasnije Novković asistira za Markovića koji sa 9 metara pogađa za izjednačenje. Pred kraj prvog poluvremena Spahić probija po desnoj strani i pogađa suprotan ugao za preokret i vođstvo SAS-a od 2:1.

Odmah na početku drugog poluvremena Radenković, nakon uigrane akcije iz kornera, postiže pogodak za 3:1. Zatim u seriju ulaze gosti, prvo Kovačević pogađa za 3:2, da bi, posle novog solo prodora, odlični Maravić izjednačio na 3:3 u 26. minutu. Samo minut kasnije, Golub je doveo novosadski tim u vođstvo od 4:3.

Minut i 38. sekundi pre kraja, posle šestog prekršaja gostiju, SAS je imao priliku da izjednači rezultat. Kazneni udarac izveo je Živanov i pogodio u stativu. Domaćin je nepuna poslednja tri minuta igrao bez golmana, sa igračem više u polju i to nije iskorisito. Pet sekundi pre kraja, Novaković je pogodio praznu mrežu SAS-a, za  konačnih 3:5.

KMF SAS - KMF Novi Sad 3:5 (2:1)

KMF SAS: Rodić, Marković, Živanov, Radenković, Novković. Zamene: Stanaćev, Aranitović, Petrović, Janjić, Maoduš, Tomin, Kvrgić Maljukan i Spahić.KMF Novi Sad: Marinković, Popović, Bosnić, Vujović, Jeftić. Zamene: Gligorijević, Grujić, Golub, Bobar, Kovačević, Maravić i Novaković.

Winter sport : FON Banjica
Loznica Grad 2018 : Ekonomac
SAS 3 : 5 Novi Sad
Novi Pazar 3 : 0 Vranje
Ivanjica : Smederevo