U derbiju kola sva tri boda ostaju podno Kopaonika

Po kišovitom i prohladnom vremenu u 5. kolu OFK Kopaonik 1931 u komšiskom derbiju dočekao je ekipu Župe. U prvom poluvremenu revija promašaja neiskorišćenih šansi i sa jedne i sa druge strane iako su gosti iz Aleksandrovca imali bolje prilike i bili bliži golu.

U 13, minutu Radojković je tukao snažno ali je lopta prohujala pored leve stative gola koji je branio Ćirković. U 19. minutu šansa sa druge strane Zdravić je plasirao loptu, a Nikolić u padu nogom izbacuje u korner. Zatim dve vezane šanse za goste u 31. minutu Maksićev šut brani golman Nikolić, a malo kasnije u 34. minutu Pajićev šut blokira Živanović. Pred kraj prvog poluvremena Vukojevićev šut iskosa odlazi pored gola.

U drugom poluvremnenu ponovo gosti bolje kreću tek što se krenulo sa centra Zdravić pogađa prečku. Gosti su poveli u 55. minutu posle lepe akcije Maksić šalje loptu pored Nikolića za 0:1. Ni posle primljenog gola nisu se predavali domaći fudbaleri i uz podršku publike koja je uprkos kiši bila uz fudbalere stižu do izjednjačenja u 63. minutu Knežević je oboren u šesnaestercu a sudija Lazar Nikolić pokazuje na belu tačku, siguran je bio Vukojević za 1:1. Oprostio je glavni sudija Nikolić preoštar start i žuti karton Ćirkovića nad Mitrovićem iako je već imao žuti karton što bi bila druga javna opomena i crveni karton. Veoma dobrio je šutirao Danilović u 81. minutu a Bašić izbacuje loptu sa gol linije. Do preokreta domaćin je došao u 85. minutu rezervista Milivoje Nikolić je oboren u šesnaestercu a sudija Nikolić po drugi put pokazuje na belu tačku, šut Vukojevića brani Ćirković ali iz odbitka Vukojević ispravlja grešku i postiže gola za 2:1. Protestvovali su gostujući fudbaleri kod glavnog sudije ali odluka je bila apslopolutno ispravna.

OFK KOPAONIK 1931 - ŽUPA 2:1 (0:0)

Brus-Gradski Stadion. Gledalaca: 300. Sudija : Lazar Nikolić (Paraćin ) 6, 5. Strelci: Vukojević u 63, minutu iz penala i 87, za OFK Kopaonik, Maksić u 55. minutu za Župu. Žuti kartoni: I.Nikolić, Mar.Nikolić, Burgić, Knežević, Danilović (OFK Kopaonik), Ćirić, Milojević (Župa). Igrač utakmice: Vukojević.

OFK KOPAONIK: I.Nikolić 7, Knežević 7, Mehmedi 7, Mar.Nikolić 6,5 (Milisavljević-), Vilimonović 7 (Danilović 6,5), Radojković 6,5, Vukojević 8, Živanović 7, Mitrović 7 (Bučić -), Grujić 6,5 (Mil. Nikolić - ), Burgić 6,5 (Čukuranović-).
ŽUPA: Ćirković 7, Bondžić 6,5 (Cvetić-), Bašić 6 (Jevtić-), M.Stepić 7, Blagojević 7, Milojević 6,5, Pajić 6, Ćirić 7 (Aleksić-), Zdravić 7,5, Maksić 7,5 (Stojadinović-), Đorđević 6,5.