14.09.2024 Aleksandra Stojković

"Oklopnici" slavili na "Krovu"

Detalj sa meča - foto: fkvozdovac.rs

Fudbaleri Voždovca poraženi su prvi put ove sezone na svom stadionu. Ekipa Smedereva slavila je minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) pogotkom Balabanovića u 54. minutu. Stanje na terenu u oba poluvremena govori suprotno, ali su na kraju bodovi otišli sa protivnikom.

Otvorili su Zmajevi utakmicu ofanzivno, imali terensku inicijativu od prvog minuta. Kolarević je sredinom prvog poluvremena imao priliku da šutom sa distance postigne evrogol, ali je lopta išla tik iznad prečke. Fudbaleri Voždovca najopacniji su bili iz prekida, ali je nedostajalo preciznosti u završnici.

Po tome kako je otvoren drugi deo igre očekivao se gol u mreži protivnika, ali se desilo suprotno. Balabanović je uspeo da izbegne ofsajd zamku Traorea i Vukovića i lobuje Kneževića koji je takođe mislio da je napadač Smedereva u nedozvoljenoj poziciji. Do kraja utakmice Voždovac je nizao priliku za prilikom, ali je mreža gostiju do kraja mirovala.

U osmom kolu Prve lige Srbije "Zmajevi" 21. septembra putuju u Šabac, na gostovanje ekipi Mačve.

Borac 1926 3 : 1 OFK Vršac
RFK Grafičar 1 : 0 Radnik
Radnički (SM) 0 : 1 Mačva
Voždovac 0 : 1 Smederevo 1924
Zemun 1 : 4 GFK Dubočica
Javor Matis 0 : 0 GFK Sloven
Inđija Toyo Tires 1 : 2 Trayal
Mladost GAT 1 : 0 GFK Sloboda